Przejęcie Activision Blizzard – nowe problemy na horyzoncie!

Przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft to jedna z najbardziej spektakularnie zapowiadających się transakcji w historii branży gier komputerowych. Nic więc dziwnego, że budzi sporo kontrowersji zarówno wśród fanów gier, jak i innych koncernów zajmujących się gamingiem. Już jakiś czas temu wspominaliśmy Wam, że bada je Federalna Komisja Handlu (FTC) w Stanach Zjednoczonych. Przeciwny przejęciu jest także koncern Sony. Tymczasem pojawiają się nowe głosy w sprawie.

Kolejne koncerny przeciwne spektakularnej transakcji?

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że sprzeciw w kwestii transakcji przedstawiły koncerny NVIDIA oraz Google. Jakie są powody zaniepokojenia władz wspomnianych podmiotów? „Zieloni” obawiają się, że tytuły takie, jak Diablo, Warcraft, Overwatch, Spyro, Crash Bandicoot czy Tony Hawk przejdą na wyłączność gamingowej chmury Microsoftu, co może podkopać mocno pozycję GeForce Now na rynku.

Google natomiast wyraża swój niepokój z zupełnie innego powodu. Od dłuższego czasu mówi się o tym, że Microsoft ma przygotować własny sklep dla Androida oraz iOS. Koncern z Mountain View obawia się, że lubiane franczyzy mogą zostać wykorzystane do promowania tego rozwiązania i zniechęcania użytkowników systemu Android do korzystania ze Sklepu Play.

Czytaj też: Hogwart’s Legacy z wymaganiami sprzętowymi!

Sprzeciw tak znanych i lubianych marek może mieć ogromny wpływ na losy przejęcia Activision Blizzard przez koncern z Redmond. Będziemy monitorować sytuację i poinformujemy Was, gdy tylko pojawią się nowe wieści w sprawie.

Grafika tytułowa: Microsoft