Nowe komputery od Apple oficjalnie!

Apple bez większego rozgłosu zaprezentowało dziś swoje nowe komputery. Mowa o odświeżonych Macu mini oraz MacBookach Pro 14″ i 16″. Co warto wiedzieć na ich temat? Jakie zmiany przynoszą, jeśli chodzi o specyfikacje? Czy Apple znowu zaszalało z cenami? Odpowiadamy!

fot. Apple

Mac mini z procesorami M2 i M2 Pro!

Nowej wersji doczekał się bardzo praktyczny i minimalistyczny Mac mini. Komputer dostępny będzie z procesorami M2 oraz M2 Pro. Od tego jaki układ wybierzemy, zależna będzie ilość dostępnych portów w urządzeniu. Tańszy wariant zaoferuje dwa gniazda USB-C (Thunderbolt 4). Mocniejszy model to już cztery takie gniazda.

Na pokładzie nowych Mac’ów mini znajdziemy też port HDMI, dwa porty USB, gniazdo Ethernet oraz gniazdo słuchawkowe. Komputery zostały zamknięte w identycznej obudowie, jak ich poprzednicy. Koncern z Cupertino nie zdecydował się tutaj na rewolucję. I dobrze – to sprawdzona forma.

Nowe warianty komputera Mac mini będą dostępne w sprzedaży od 24 stycznia w cenach startujących od 3499 złotych.

fot. Apple

Nowe MacBooki Pro – teraz z mocniejszymi procesorami

Apple pokazało dziś również odświeżone MacBooki Pro w wariantach 14″ i 16″. Obraz w przypadku tych komputerów będzie wyświetlany za pośrednictwem matryc Liquid Retina XDR. Laptopu bazują na procesorach M2 Pro oraz M2 Max. Mocniejsze, ale jednocześnie bardziej energooszczędne procesory to dłuższy czas pracy między ładowaniami – sięgający nawet 22 godzin.

Do nowych MacBooków Pro – dzięki wsparciu dla HDMI 2.1 – można będzie podłączyć monitory 8K o maksymalnym odświeżaniu 60 Hz oraz monitory 4K o maksymalnym odświeżaniu 240 Hz.

Nowe MacBooki Pro nie będą tanie. Ceny wersji 14-calowej mają startować od 11999 złotych. Wariant 16-calowy kosztować będzie przynajmniej 14999 złotych. Pre-ordery można składać od dziś, a regularna sprzedaż – jak w przypadku Maca mini – wystartuje od 24 stycznia.

Czytaj też: Oto główny aparat flagowego Samsunga?

Grafika tytułowa: Joey Banks / Unsplash