Ułaskawiony wmurował kamień węgielny

Samsung Electronics, kosztem 15 miliardów dolarów wybuduje w Korei Południowej kompleks badawczo-rozwojowy półprzewodników.

Nowy obiekt powstanie w Giheung, na południe od Seulu. Będzie prowadzić zaawansowane badania nad urządzeniami i procesami nowej generacji dla pamięci i chipów systemowych, a także opracowywać nowe technologie.

W ceremonii wmurowania kamienia węgielnego wzięli udział nowo ułaskawiony wiceprezes Samsung Electronics Jay Y. Lee oraz kadra kierownicza.

„Musimy kontynuować naszą tradycję inwestowania zapobiegawczego i kładzenia nacisku na technologię” – powiedział Lee podczas ceremonii.

Lee został zwolniony warunkowo po odbyciu kary 18 miesięcy więzienia za przekupstwo w skandalu, który doprowadził do masowych protestów i obalił ówczesnego prezydenta Park Geun-hye w 2017 roku.

Jay Y. Lee, spadkobierca rodziny założycieli największego na świecie producenta chipów, z zadowoleniem przyjął tę decyzję. Obiecał ciężką pracę na rzecz krajowej gospodarki „z ciągłymi inwestycjami i tworzeniem miejsc pracy”.

Zależna od technologii i eksportu Korea Południowa, czwarta co do wielkości gospodarka Azji, zmaga się z rosnącą inflacją. A także słabnącym popytem, ​​słabymi nastrojami i spowalniającymi wydatkami.

Czytaj także: W końcu! Oto nowości Samsunga!