W FIFA 22 na świecie lepsza tylko Brazylia

Polacy wicemistrzami świata w FIFA 22! Niespodzianką i sukcesem był już awans naszej drużyny do finałów rozgrywanych w Kopenhadze.

Po trafieniu do „grupy śmierci” mało kto wierzył, że zdołamy zwojować coś więcej. Polacy w składzie: Damian „damie” Augustyniak, Kacper „Furman” Furmanek i Bartosz „bejott” Jakubowski zdobyli dla Polski historyczne srebrne medale.

W trwającej od piątku fazie pucharowej nie było już miejsca na błędy, każda porażka oznaczała automatycznie odpadnięcie. 1/16 finałów Polacy przeszli rozprawiając się ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. W ćwierćfinale nasi kadrowicze pokonali Portugalię, a w półfinale Szwecję.

Sobotnie popołudnie miało posmak wielkiego finału emundialu FIFA 22! Polska zmierzyła się z Brazylią o tytuł mistrza świata. W pierwszym z dwóch pojedynków padł bezbramkowy remis, a w drugim Polacy stracili decydującą bramkę w ostatniej minucie spotkania, przegrywając 1:2.

W finałowym pojedynku nasza reprezentacja wystąpiła w składzie: Damian „damie” Augustyniak, Kacper „Furman” Furmanek. Bartosz „bejott” Jakubowski był rezerwowym.

To ogromny sukces naszych zawodników, sklasyfikowanych przed turniejem na 21 miejscu na świecie.

Końcowa klasyfikacja FIFAe Nations Cup 2022:

1.Brazylia
2.Polska
3-4.Szwecja, Włochy
5-8.Argentyna, Dania, Francja, Portugalia
9-16.Anglia, Hiszpania, Holandia, Izrael, Kanada, Meksyk, Niemcy, Zjednoczone Emiraty Arabskie
17-20.Japonia, Kazachstan, Maroko, Szkocja
21-24.Indie, Korea Południowa, Peru, Singapur

Piłkarze „realni” – bierzcie przykład z esportowców!

Czytaj także: Reprezentacja Polski od jutra na emundialu!