Nadchodzą Air Glass, inteligentne okulary Oppo. Co o nich wiemy?

Sprzęt ma znaleźć zastosowanie w tłumaczeniach symultanicznych oraz jako teleprompter. Sprawdź, czego jeszcze dowiedzieliśmy się z prezentacji. 

Dziś wystartowała kolejna edycja Inno Day, wydarzenia podczas którego Oppo prezentuje swoje najnowsze technologiczne osiągnięcia i zapowiedzi premier na kolejne miesiące. Na pierwszy ogień poszły nowe inteligentne okulary, a właściwie… monokl marki, Air Glass, które trafią do sprzedaży w Chinach w pierwszym kwartale 2022 roku. 

Czytaj też: Okulary Apple’a do AR będą początkiem końca iPhone’ów

Urządzenie aR (assisted Reality) zostało wyposażone w autorski mikro projektor – Spark Micro Projector, najnowszą technologię Micro LED oraz dyfrakcyjny wyświetlacz z falowodami optycznymi. Mimo porównań do Google Glass, nowy projekt Oppo wyróżnia wariantywny, niekonwencjonalny kształt monokla o strukturze falowodu optycznego. Urządzenie ma płynne krzywizny, które nadają mu lekkości i minimalistycznego wyglądu, i waży jedynie 30g. Można sterować nim na cztery sposoby: poprzez dotyk, głos oraz gestami głowy i rąk, dzięki czemu Air Glass umożliwiają użytkownikom szybszy i łatwiejszy dostęp do potrzebnych informacji. 

Soczewka jest przymocowana do ramki, w której znajdują się wszystkie komponenty, w tym układ Qualcomm Snapdragon Wear 4100. Dzięki zastosowanym technologiom – autorskiemu rozwiązaniu Micro Projector, zaawansowanej technologii Micro LED oraz technologii falowodów, obrazy wyświetlane za pomocą OPPO Air Glass są wyraźne i ostre, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, a wśród potencjalnych zastosowań sprzętu producent wskazuje m.in możliwość tłumaczenia symultanicznego czy pełnienie funkcji telepromptera.

Oppo Air Glass mają obsługiwać szereg preinstalowanych aplikacji – pogody, kalendarza, pomiaru stanu zdrowia, telepromptera, tłumacza czy nawigacji. Zostały zaprojektowane tak, aby były dostępne dla jak największej liczby osób, w tym użytkowników z wadami refrakcji, takimi jak krótkowzroczność i dalekowzroczność (nadwzroczność), i będą dostępne w dwóch różnych rodzajach oprawek – wspomnianej już srebrnej półramce i czarnej pełnej oprawce, która lepiej sprawdza się w przypadku użytkowników wymagających okularów korekcyjnych.