Na tej technologii będzie oparty potrójny składak Samsunga

Dzięki złączu HDMI i ekranowi o przekątnej 17 cali nadchodząca premiera firmy ma być smartfonem o wszechstronnych możliwościach.

Premiery kolejnych chińskich producentów potwierdzają, że najbliższe lata mogą należeć do składanych smartfonów, jednak na razie lider segmentu jest jeden. Składaki Samsunga to jedyne tego typu urządzenia, które dostępne są w sprzedaży globalnej – a koreański producent nie zamierza cieszyć się statusem lidera i osiąść na laurach. Niedawno na podstawie patentu poznaliśmy jeden z możliwych kierunków rozwoju, teraz serwis LetsDoDigital pokazał inny wniosek, dotyczący modelu z trzema ekranami, rozkładającego się niczym harmonijka. 

Czytaj też: Nowa, składana Motorola w drodze! Powalczy z Samsungiem?

Model z potrójnym ekranem i podwójnym zawiasem po rozłożeniu ma mieć potężny, ułatwiający pracę ekran, który w formie wyjściowej ma być zbliżony do zwykłego smartfona – tyle, że odpowiednio grubszy. Telefon przypomina pod kilkoma względami zaprezentowany w maju na targach Display Week model Galaxy S-Foldable, który miał charakteryzować się 17-calowym ekranem po rozłożeniu. Po kilku zmianach dokonanych w konstrukcji (takich jak zmiana miejsca aparatu z bocznego panelu dodatkowego na panel z tyłu), model może być coraz bliższy pojawienia się na rynku – udostępniony przez LetsDoDigital patent został opublikowany w ubiegły czwartek. Wczesną wersję wieloskładaka możecie zobaczyć na wideo: 

Podwójnie składany Samsung wg danych z dokumentu ma być przełomem pod wieloma względami – będzie m.in pierwszym składakiem z czytnikiem linii papilarnych pod ekranem.  Jest też dobra wiadomość dla fanów znikającej serii Galaxy Note – smartfon będzie  kompatybilny z rysikiem S Pen. Dodatkowo ma wyróżniać się m.in dodatkowym złączem HDMI, umożliwiającym współpracę z telewizorem czy monitorem. Zapowiada się potężne urządzenie do pracy i rozrywki, i jak prognozuje LetsDoDigital, możemy o nim usłyszeć więcej już w przyszłym roku, a w każdym razie – przed premierą pierwszego składanego iPhone’a, której możemy oczekiwać w 2023 roku. 

Źródło, fot: LetsDoDigital