Samsung rezygnuje z Galaxy Note. Ofertę zdominują “składaki”

Wg najnowszych przecieków, poza Galaxy Z Flip i Fold fani serii Note powinni zainteresować się w przyszłości Galaxy S22 Ultra, zbliżonym do Note’ów pod względem wizualnym i nie tylko.

Choć Samsung zapowiadał wcześniej, że w tym roku nie doczekamy się premiery żadnego urządzenia z serii Galaxy Note – smartfony miały powrócić w 2022 r. Jednak jak wynika z najnowszych informacji płynących z Korei Południowej, firma nie zamierza wracać już do serii Note. 

Czytaj też: Samsung Galaxy Note 20 – dla kogo jest flagowiec z rysikiem?

GSMArena, powołując się na informację koreańskiego serwisu Etnews, twierdzi że wycofanie się z produkcji tych urządzeń ma przede wszystkim związek z rozwojem smartfonów składanych, Galaxy Z Flip i Galaxy Z Fold. Wcześniejsze urządzenia z serii, Galaxy Note10 i Note20, których producent sprzedał w poprzednich latach odpowiednio 12,7 mln (2019) i 9,7 mln (2020), tymczasem cele jeśli chodzi o wyniki sprzedażowe Galaxy Z Fold to więcej niż 13 mln egzemplarzy. 

Wg ostatnich przecieków na otarcie łez zwolennikom Note zostanie nowy Galaxy S22 Ultra, którego premiery możemy spodziewać się w lutym. Zdjęcia, które udostępnił na Twitterze leaker Ice Universe sugerują, że będzie on w pewnym sensie spadkobiercą serii – m.in za sprawą wyglądu. Nowy flagowiec ma być wysokim smartfonem z płaskimi krawędziami dolną i górną, a także z delikatnie zaostrzonymi rogami. Innym podobieństwem ma być gniazdo na rysik S Pen, charakterystyczne właśnie dla Note’ów. Jak prawdopodobnie będzie wyglądał S22 Ultra, możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach.