Musk może kupować w Żabce

Pierwszą Żabkę Nano otwarto poza Polską. Mieści się ona w podberlińskiej fabryce Tesli.

Jak podje biuro prasowe sieci: „Jest to efekt współpracy partnerskiej, dedykowany konkretnej grupie klientów”. Dodając od razu: „Ze względu na ograniczoną warunkami współpracy z partnerem dostępność sklepu, nie prowadzimy na ten temat komunikacji”.

Żabka Nano znajdująca się w fabryce Tesli Gigafactory jest w pełni samoobsługowa. W środku nie ma pracowników obsługi ani kasjerów. Klienci mogą do niej wejść po przyłożeniu do terminala karty płatniczej. Przy pierwszej wizycie należy podać numer telefonu, na który otrzymuje się wiadomość z potwierdzeniem zakupów.

Pierwszy tego typu punkt powstał w czerwcu ubiegłego roku w Poznaniu. Od tego czasu możemy dokonać zakupów już w pięćdziesięciu punktach, w sześciu miastach: w Gdańsku, Krakowie, Piasecznie, Poznaniu, Sopocie i Warszawie. Żabka Nano jest największą siecią sklepów autonomicznych w Europie.

Stosowana we wszystkich sklepach innowacyjna platforma AiFi jest systemem opartym na kamerach i uczeniu maszynowym do rozpoznawania zdjętych z półek produktów i automatycznie finalizującym płatność po wyjściu ze sklepu. Jak zapewnia sieć, system nie identyfikuje klientów i nie zapamiętuje obrazu, co gwarantuje pełne zachowanie prywatności i bezpieczeństwo.

Zbudowana kosztem około 5 miliardów euro fabryka Tesli pod Berlinem została otwarta w marcu tego roku.

Czytaj także: Amazon śledzi klientów swoich sklepów