Seria FIFA zmieni nazwę!

FIFA to jedna z najpopularniejszych serii gier poświęconych piłce nożnej. Co roku fani „kopanej” spędzają mnóstwo godzin przed każdą jej nową odsłoną. Jak się jednak okazuje, już wkrótce markę czeka poważny rebranding. Jeśli nie wiadomo o co chodzi – to chodzi o pieniądze!

EA Sports FC – to nazwa przyszłych „kopanych” od EA!

Już jakiś czas temu zrobiło się głośno o tym, że kończy się licencja EA na korzystanie z marki FIFA, a Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej życzy sobie ogromnych pieniędzy za możliwość dalszego z niej korzystania. Problem w tym, że twórcy popularnej serii gier związanych z piłką nożną nie zamierzają wydawać milionów za odnowienie licencji i w nadchodzących latach zaoferują swoją produkcję pod zmienionym brandem.

EA złożyło już wniosek o zastrzeżenie marki EA Sports FC. Właśnie pod taką nazwą do 2031 roku będzie najpewniej sprzedawana stara dobra FIFA. Miejmy nadzieję, że sama gra będzie trzymała poziom i nie skończy jak PES, dla którego rebranding w połączeniu z licznymi zaniedbaniami deweloperów i zmianą modelu biznesowego okazał się totalną, mocno odczuwalną porażką.

Czytaj też: Nowy abonament to znak, że GTA Online nigdzie się nie wybiera!

Na pierwszy rzut oka rebranding procedowany przez EA wydaje się być jednak rozsądnym krokiem. Warto bowiem przypomnieć, że zarówno FIFA, jak i UEFA do tej pory nie potępiły w surowy i jednoznaczny sposób rosyjskiej agresji w Ukrainie. Może to dobry sposób na pokazanie federacjom czerwonej kartki przez dotychczasowych partnerów i fanów piłki nożnej? Jak myślicie?

Grafika tytułowa: EA