Ceny Disney+ w górę! Winna inflacja?

Disney+ już od momentu debiutu w Polsce zdobył ogromne rzesze fanów. Atutem usługi jest m.in. bardzo atrakcyjna cena względem Netflixa. Jak bowiem wielokrotnie Was informowaliśmy – korzystanie z omawianego serwisu VOD kosztuje nad Wisłą kosztuje 28,99 złotych miesięcznie. Jak się jednak okazuje – wkrótce może pojawić się podwyżka ceny subskrypcji. Wiatr zmian wieje już bowiem na Zachodzie.

fot. Disney+

Disney+ – ponęciło, teraz drożeje!

Firma Disney zorganizowała konferencję on-line, podczas której podsumowała imponujące wyniki finansowe za trzeci kwartał 2022 roku. Wszystkie serwisy streamingowe skupiane w rękach Disneya liczą już 221 mln użytkowników. To wynik o 0,3 mln lepszy niż wynik Netflixa! Fantastyczne liczby nie oznaczają jednak, że serwis w najbliższym czasie nie podrożeje. Pierwsze podwyżki pojawią się oczywiście na rynkach zachodnich.

Ceny za miesięczny abonament Disney+ wzrosną za Oceanem z obecnych 7,99 USD (które po obecnym kursie dolara dają nam około 36 złotych) do 10,99 USD (czyli około 50 złotych) miesięcznie. To już bardzo odczuwalna podwyżka. Na razie nie zapowiedziano oficjalnie zmiany cen na nowych rynkach, na których zagościł serwis (m.in. w Polsce), jednak z pewnością to kwestia czasu, by i u nas podwyżki stały się faktem.

Czytaj też: Ród Smoka z lepszym zakończeniem niż Gra o Tron?

No cóż – inflacja robi swoje. Gdy tylko Disney+ napomknie o zmianie cennika w Polsce – na pewno Was poinformujemy. Miejmy nadzieję, że podwyżki będą niższe, niż za Oceanem i że nie będą dla nas tak mocno odczuwalne.

Grafika tytułowa: Disney+