Meta wprowadzi nowy zestaw słuchawkowy VR

Kolejny zestaw słuchawkowy Meta do rzeczywistości wirtualnej pojawi się w październiku – potwierdził dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg.

Zestaw słuchawkowy o nazwie „Project Cambria” – zostanie prawdopodobnie zaprezentowany podczas corocznej imprezy firmy Connect.

„W następnym urządzeniu, które pojawi się w październiku, jest kilka ważnych funkcji” – powiedział Zuckerberg. Komentując podcast Joen Rogana, dostępny na Spotify. Opisał nowe opcje społecznościowe, które byłyby włączane przez śledzenie oczu i twarzy. „Ważna jest możliwość nawiązania kontaktu wzrokowego w wirtualnej rzeczywistości” – powiedział Zuckerberg. „Niech twoja twarz będzie śledzona w ten sposób, aby twój awatar – jeśli się uśmiechasz, marszczysz brwi, dąsasz się, czy jakakolwiek jest twoja ekspresja, oddawał to w czasie rzeczywistym”.

Project Cambria, ma mieć kolorowy ekran o wysokiej rozdzielczości, wewnętrzne czujniki do śledzenia oczu i wyrafinowaną rozszerzoną rzeczywistość przepuszczającą. Czujniki obrazu o znacznie wyższej rozdzielczości, będą powodować, że świat będzie wyglądał jeszcze lepiej w zestawie słuchawkowym.

Według serwisu Bloomberga, ujawniony kod sugeruje, że urządzenie można nazwać Meta Quest Pro.

Zestaw Cambria ma być znacznie droższa niż Quest. Meta już wcześniej zapowiedziała, że ​​urządzenie ukaże się jeszcze w tym roku.

Czytaj także: Meta Store zaprasza – otwarte!