Meta Store zaprasza – otwarte!

9 maja w kampusie w Burlingame w Kalifornii, Meta otwiera swój pierwszy sklep detaliczny ze sprzętem. Meta Store zaprasza.

Jak informuje firma, w sklepie będzie można zapoznać się z jej wszystkimi produktami sprzętowymi. Na miejscu będzie można wypróbować i kupić wideotelefony Meta Portal i zestawy słuchawkowe wirtualnej rzeczywistości Quest. Klienci zetkną się z inteligentnymi okularami Ray-Ban Stories , które zadebiutowały w zeszłym roku, i uzyskają pomoc w zamawianiu ich online.

Dostępny będzie obszar demonstracyjny Portalu, w którym użytkownicy będą mogli przetestować jego funkcje wideorozmów z pracownikiem sklepu. Znajdzie się miejsce na przetestowanie kilku wersji demonstracyjnych Quest 2, w tym Beat Sabre , GOLF+, Real VR Fishing i Supernatural. Odwiedzający otrzymają 30-sekundowy klip w rzeczywistości mieszanej pokazujący, jak grają w grę.

 Można skorzystać z możliwości przymierzenia okularów Ray-Ban, w różnych stylach, kolorach i wariantach soczewek. Rejestrują i udostępniają one wideo za pomocą wbudowanych kamer, a przed zakupem testują ich możliwości. Meta dodaje również zakładkę „Sklep” na swojej stronie internetowej meta.com, ułatwiając znalezienie wszystkich swoich produktów w jednym miejscu online.

Niewielki sklep o powierzchni 450 metrów kwadratowych zostanie otwarty w pobliżu siedziby Meta Reality Labs (na 322 Airport Boulevard). Odwrotnie niż sklep Google’a, który udostępnił swoje podwoje w zeszłym roku   w dużym obszarze metropolitalnym, na Manhattanie.

Meta Store będzie czynny od 11:00 do 18:00, od poniedziałku do piątku, co według znawców tematu nie jest odpowiednio dostosowane do preferencji klientów. Według szefa, Martina Gilliarda, sklep detaliczny będzie stanowił podstawę do zaprezentowania przyszłych projektów VR / AR w miarę ich rozwoju, w tym bardziej zaawansowanych okularów rzeczywistości mieszanej i systemów sterowania. Daje również możliwość bezpośredniej obserwacji, jak ludzie zareagują na ten sprzęt. Niektóre osoby mają poważne obawy dotyczące prywatności, korzystając w warunkach rzeczywistych.

Czytaj także: Meta zabierze połowę przychodów twórców