LG pokaże na CES tiiuna – czyli kompaktowy, domowy ogród

Tiiun pozwoli na uprawę ziół, warzyw i kwiatów przez cały rok – i na dodatek świetnie się prezentuje.

LG ostatnio udostępniło Google Stadia na swoich nowych telewizorach Smart, teraz prezentuje nowy produkt o zgoła odmiennym charakterze, za to nie tylko rozrywkowy, ale i ekologiczny Tiiun (od koreańskiego słowa “kiełkować”) to wolnostojące, całkowicie samodzielne urządzenie, umożliwiające uprawianie warzyw, ziół oraz kwiatów przez cały rok w zaciszu własnego domu. Firma zaprezentuje możliwości urządzenia na zbliżających się targach CES 2022, produkt otrzymał też przyznawaną w ramach targów Innovation Award za innowacyjną technologię i wzornictwo oraz za zróżnicowane korzyści dla konsumentów

Czytaj też: Telewizor LG OLED 65 B1 4K – ale kino!

LG tiiun ma dwie półki, z których każda może pomieścić do sześciu pakietów nasion typu „wszystko w jednym”, oraz trzy różne rodzaje zestawów nasion. Każdy pakiet ma 10 otworów do kiełkowania, dzięki czemu użytkownicy mogą jednocześnie hodować różne rodzaje roślin i cieszyć się nimi w ciągu zaledwie czterech do ośmiu tygodni. Dzięki wykorzystaniu technologii zaimplementowanych w zaawansowanych lodówkach, oczyszczaczach wody i systemach wentylacyjnych LG, praca nad domowym ogrodem jest w dużej mierze zautomatyzowana i przynosi szybkie, niezawodne rezultaty. 

Elastyczny system kontroli pogody precyzyjnie dostosowuje temperaturę wewnętrzną tiiun, aby stworzyć optymalne warunki dla wzrostu roślin. LG tiiun nie tylko automatycznie reguluje temperaturę i oświetlenie, tak aby naśladowały naturalny cykl dnia, ale też osiem razy na dobę dostarcza wodę. Jego system Auto Ebb & Watering rozprowadza przy tym idealną ilość wilgoci, aby z nasion wyrosły zioła, warzywa liściaste i kwiaty. Przezroczyste drzwi pozwalają użytkownikom obserwować wzrost roślin, a jednocześnie zapewniają szczelne zamknięcie, aby utrzymać wewnątrz stałą temperaturę i zabezpieczyć rośliny przed szkodliwym działaniem owadów. 

Tiiun ma być rozwiązaniem umożliwiającym ekologiczne i zdrowsze życie domowe, ale także harmonizować z wnętrzem, dlatego wyróżnia się prostym i eleganckim wzornictwem i oferowany jest w dwóch neutralnych w dwóch kolorach – Nature Beige i Nature Green. 

Zdjęcia: mat. prasowe