Lenovo Yoga Paper – nowy tablet z ekranem e-ink!

Lenovo Yoga Paper to tabletowa propozycja od znanego koncernu, która ma nam zaserwować nietypowe rozwiązanie w postaci ekranu e-ink. Czy dla takich urządzeń jest miejsce na rynku? Czy nie są zbyt nieoczywiste, by zdobyć serca szerokiej grupy użytkowników? Sprawdźmy!

Nietypowy tablet w drodze

Tablet wyposażono w 10,3-calowy panel Digital Paper ze wsparciem dla stylusa. Dzięki takiemu zabiegowi może więc pełnić funkcję nie tylko funkcję czytnika e-booków, ale i wygodnego, wirtualnego szkicownika. Warto nadmienić, że tablet jest wyjątkowo smukły. Jego grubość to zaledwie 5,5 milimetra. W tej chwili wiemy także, że sprzęt zostanie wyposażony w złącze USB-C mające służyć do ładowania.

Tajemnicą na razie pozostaje owiana specyfikacja tabletu. Spodziewam się jednak, że będziemy mieć do czynienia z dość dobrze wyposażonym sprzętem, mającym za zadanie skuteczne rywalizowanie z takimi produktami konkurencji, jak Kindle Scribe i Huawei MatePad Paper. Jestem ciekaw, czy Lenovo umożliwi doinstalowywanie do tabletu dodatkowych aplikacji, czy też „skazani” będziemy wyłącznie na te preinstalowane.

Czytaj też: Taki będzie iPhone 15? Idą zmiany!

Pozostaje nam czekać na nieco bardziej szczegółowe wieści na temat omawianego tabletu. Wkrótce powinniśmy się też dowiedzieć, czy będzie on dostępny w sprzedaży w Europie i w Polsce. Dajcie znać w komentarzach, czy znaleźlibyście zastosowanie na co dzień dla takiego urządzenia.