Samsung zmienia plany! Pozytywne zaskoczenie?

Samsung to obecnie zdecydowanie najważniejszy producent sprzętu z Androidem na pokładzie. Koncern z Korei udowadnia nam, że ma wizjonerskie podejście do projektowania kolejnych urządzeń. Chce jednak dowieść też, że zależy mu na regularnym aktualizowaniu swoich produktów. Koncern z Korei właśnie zmienił plany w tej kwestii, które rysują się bardzo ambitnie!

Jeszcze szybsze i sprawniejsze aktualizacje

Zmiany personalne na najwyższych szczeblach w dywizji urządzeń mobilnych sprawiły, że do świata urządzeń Galaxy w wielu kwestiach trafił prawdziwy powiew świeżości. Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że flagowce Samsunga będą otrzymywały duże aktualizacje Androida przez cztery lata, a wybrane urządzenia Galaxy A – nawet przez trzy lata.

Samsung zapowiedział też błyskawiczne aktualizacje dla swoich urządzeń od przyszłego roku. Nie wiemy w jaki sposób Koreańczycy chcą do tego doprowadzić, ale deklaracje są bardzo ambitne. Również w tym roku proces aktualizacyjny do One UI 5 z Androidem 13 wystartował „z kopyta”. Pierwotnie koncern chciał zakończyć wdrożenie nowego oprogramowania dla swoich wspieranych Galaxy w styczniu. Teraz ten plan został zweryfikowany.

Nowa deklaracja jest taka, że Samsung zaktualizuje wszystkie swoje wspierane tablety i smartfony do końca tego roku. Byłby to ewenement na skalę całego świata Androida. Lepszy „w te klocki” jest tylko koncern Google w przypadku swoich urządzeń Pixel.

Czytaj też: Lenovo Yoga Paper – nowy tablet z ekranem e-ink!

Trzymam kciuki za Koreańczyków. Sprawne aktualizowanie smartfonów i tabletów to dla wielu wiodących producentów nadal bardzo problematyczna kwestia. Samsung ma szanse na to, by dołożyć swoją cegiełkę zmieniającą sytuację w bardzo pozytywnym kierunku!