Kultowa strategia dostępna za darmo w Epic Games Store!

Epic Games co tydzień raczy nas darmowymi grami. Często zdarza się, że są to mało znane produkcje. Od czasu do czasu w znanym sklepie udostępniane są jednak prawdziwe perełki – hity, przy których warto zatrzymać się na dłużej. Tak jest właśnie tym razem. Za darmo można przypisać bowiem do swojego konta XCOM 2!

XCOM 2 od Epic za darmo!

Akcja gry toczy się w 2035 roku, 20 lat po wydarzeniach z XCOM: Enemy Within. Ludzkość przegrała starcie z kosmitami, a przeciwnicy obcych zostali zepchnięci do podziemia. Zadaniem gracza jest poprowadzenie oddziałów ruchu oporu w starciach z najeźdźcami. Walka ma charakter partyzancki, więc możecie się spodziewać, że widowiskowe starcia nie będą należały do najłatwiejszych i że często trzeba będzie ruszyć głową, by pokonać liczniejsze siły kosmitów.

XCOM 2 uważany jest za jedną z najważniejszych strategii turowych w historii tego gatunku. Charakteryzują ją wysoka grywalność, niezła oprawa graficzna oraz świetna mechanika rozgrywki. To te czynniki, które sprawiają, że XCOM 2 zatrzymuje fanów gier strategicznych przed monitorami na długie godziny.

Czytaj też: Wiedźmin 3 dla next-genów opóźniony. Powodem… Rosja!

Mam nadzieję, że to nie jedyna hitowa produkcja, którą Epic udostępni nam w nadchodzących miesiącach. Gigant przyzwyczaił nas do tego, że od czasu do czasu serwuje nam naprawdę mocne tytuły z najwyższej półki. Być może czeka nas jeszcze w tym roku kilka pozytywnych zaskoczeń!

Grafika tytułowa: 2K Games