Wiedźmin 3 dla next-genów opóźniony. Powodem… Rosja!

Wiedźmin 3 dla konsol nowej generacji to jedna z najbardziej wyczekiwanych „odświeżonych” gier poprawionych z myślą o nowych Xboxach oraz PlayStation. Reedycja gry została zapowiedziana już jakiś czas temu. Jak się okazuje, na produkcję poczekamy nieco dłużej z powodu… działań Rosji. Ze względu na wojnę w Ukrainie, w której Federacja Rosyjska jest agresorem.

Wiedźmin 3 w bliżej nieokreślonej przyszłości

Pierwotnie next-genowy Wiedźmin 3 miał zostać przygotowany przez rosyjski oddział studia Saber Interactive, który wcześniej opracował dla CD Projekt RED grę w wersji na Nintendo Switch. Premiera produkcji miała nastąpić jeszcze w drugim kwartale bieżącego roku. Oczywiście gdy dowiedzieliśmy się, że studio wycofało się z rosyjskiego rynku, kwestią czasu było to, że zerwana zostanie współpraca z rosyjskim podwykonawcą.

Jako że teraz dokończeniem projektu będzie musiało się zająć CD Projekt RED, premiera została przełożona. Póki co nie podano żadnych szczegółów związanych z opóźnieniem. Producent zobligował się, że poinformuje o dacie debiutu odświeżonego Wiedźmina 3 gdy ten zostanie ukończony. Może to nastąpić w drugiej połowie roku, ale równie dobrze także już w 2023 roku.

Czytaj też: Xbox Game Bar – czym jest i do czego służy?

Fani przygód Geralta mają na pewno nadzieję, że opóźnienie nie będzie spore. Biorąc pod uwagę miodność trzeciej części gry, ulepszona pod kątem next-genów grafika może sprawić, że wiele osób po raz kolejny sięgnie po świetną, polską produkcję. Gdy tylko pojawią się nowe wieści w sprawie, będziemy informować!

Grafika tytułowa: CD Projekt RED