Qualcomm podbije świat komputerów? Oto Snapdragon 8cx Gen 3!

Rynek komputerów osobistych jest zdominowany przez urządzenia pracujące pod kontrolą procesorów produkcji Intela i AMD. Nie da się jednak ukryć, że na rynku mamy także innych producentów układów, którzy chcieliby zawalczyć o zainteresowanie użytkowników pecetów i laptopów. Jednym z nich jest Qualcomm, który właśnie zaprezentował nowy procesor – Snapdragon 8cx Gen 3. Co warto wiedzieć na jego temat?

fot. Qualcomm

Snapdragon 8cx Gen 3 może być solidnym układem dla komputerów!

Według zapowiedzi Qualcomm, Snapdragon 8cx Gen 3 ma być dla komputerów z Windowsem tym, czym Apple M1 dla urządzeń koncernu z Cupertino. Nowy układ ma być ekstremalnie wydajny. Ma być też dla użytkowników gwarantem efektywnej pracy. Producent szczyci się, że procesor zapewni urządzeniom mobilnym kilkudniowy czas pracy na baterii i błyskawiczną łączność 5G. Brzmi nieźle? To nie wszystkie atuty najnowszego dziecka Qualcomm.

Snapdragon 8cx Gen 3 to błyskawiczne przetwarzanie obrazu i dźwięku dzięki zaawansowanym obliczeniom wykonywanym przez sztuczną inteligencję. To także najwyższy poziom bezpieczeństwa naszych danych. Producent zapowiedział, że nowy procesor będzie doskonale współpracował z rozwiązaniami takimi, jak Secure Boost i Microsoft Pluton.

Czytaj też: CES 2022: ASUS Zenbook 17 Fold OLED – nowe rozdanie w segmencie laptopów?

Zapowiedzi producenta są bardzo szumne. Jak Snapdragon 8cx Gen 3 będzie się sprawował w codziennym użytkowaniu? Tego dowiemy się, gdy na rynek trafią pierwsze komputery pracujące pod kontrolą tego układu. Mam nadzieję, że nie będziemy musieli czekać na ich premiery zbyt długo.

A które procesory Waszym zdaniem najlepiej sprawdzają się w przypadku laptopów?

Grafika tytułowa: Qualcomm