CES 2022: Oto potężny Chevrolet Silverado EV!

Targi CES to nie tylko miejsce, w którym prezentowane są nowości z kategorii elektroniki użytkowej. W trakcie tego dorocznego wydarzenia swoje najciekawsze nowości przedstawiają także producenci samochodów. Pisaliśmy Wam już o tym, że Ford zamierza zwiększyć produkcję swojej elektrycznej ciężarówki – modelu F-150 Lightning. Dziś natomiast dowiedzieliśmy się, jak będzie wyglądał jeden z jego głównych konkurentów! Oto Chevrolet Silverado EV!

fot. Chevrolet

Chevrolet Silverado EV to świetny, elektryczny pick-up!

Chyba żadnemu fanowi amerykańskiej motoryzacji nie musimy przedstawiać Chevroleta Silverado. To potężny pick-up, którym przewieziecie kilka osób i całkiem sporo ładunku. Nowa, elektryczna ciężarówka powstanie na platformie GM Ultium, zdolnej do pokonania około 400 mil między ładowaniami. Jestem pewien, że General Motors przy projektowaniu omawianego samochodu wykorzystało swoje doświadczenia nabyte podczas wprowadzania na rynek elektrycznego Hummera.

Chevrolet Silverado EV ma być dostępny w różnych wersjach wyposażenia – zarówno dla klientów komercyjnych jak i indywidualnych. Ciekawą opcją ma być pakiet Multi-Flex Midgate. Pozwoli on na wsuwanie tylnej kanapy po to, by uzyskać dodatkową przestrzeń bagażową. Ponadto Silverado EV będzie wyposażony w system czterech kół skrętnych, system aktywnego zawieszenia i ulepszony system Super Cruise. Ponadto producent postawi na dwa ekrany – 17-calowy główny ekran dotykowy oraz 11-calowym wyświetlacz dla kierowcy. Ponadto w samochodzie zainstalowane zostanie oprogramowanie GM Ultifi.

Patrząc na sylwetkę Silverado EV widzimy nieco bardziej opływowe kształty niż w przypadku spalinowej wersji ciężarówki. Samochód ma też zauważalnie krótszy przód ze względu na gabarytowo mniejszy silnik zamontowany pod maską. To jednak naprawdę potężny pick-up o sporej ładowności (w cywilnej wersji to aż 600 kilogramów).

Czytaj też: Ford stawia na elektryfikację gamy! Kolejny model ze zwiększoną produkcją?

fot. Chevrolet

W 2023 do sprzedaży trafi pierwsza partia cywilnej wersji Silverado EV RST First Edition. Jego cena będzie oscylować w granicach 105 000 dolarów, czyli około 421 816 złotych. Nie jest to mała kwota, ale w dobie postępującej elektryfikacji na pewno znajdą się osoby, które będą chciały podróżować na co dzień dużą eko-ciężarówką.

A jak Wam podoba się nowy Chevrolet Silverado EV?

Grafika tytułowa: Chevrolet