iPadOS 16 – tablet w końcu jak komputer?

Apple dokłada wszelkich starań ku temu, by produkty amerykańskiego koncernu były wszechstronnymi urządzeniami nastawionymi na jak największą satysfakcję klienta. Dlatego też amerykański gigant intensywnie rozwija także oprogramowanie im dedykowane. Najnowsze doniesienia wskazują na to, że iPadOS 16 przyniesie takie ulepszenia w systemie iOS dla tabletów, że iPad swobodnie zastąpi nam komputery.

Ciekawe nowości dla iPad’a w tym roku!

Nieoficjalne doniesienia wskazują na to, że iPadOS 16 przyniesie przeprojektowany interfejs wielozadaniowy, który pozwoli na sprawne przełączanie się między aplikacjami uruchomionymi na tablecie. Dzięki temu odczucia z korzystania ze systemu będą zbliżone do tych, znanych z macOS. Ponadto Apple ma nosić się z zamiarami wprowadzenia możliwości zmiany rozmiaru okien aplikacji. Być może iPadOS 16 otrzyma także – podobnie jak iOS 16 – nowy ekran blokady z widżetami.

Użytkownicy sprzętu od Apple często używają iPad’a jako sprzętu uzupełniającego możliwości laptopów i innych urządzeń z macOS (bardziej mobilnego). Koncern z Cupertino jednak najwyraźniej dąży do tego, by tablety ichniejszej produkcji traktowane były jak pełnoprawne komputery i możliwościami oferowanymi użytkownikom dorównywały MacBook’om oraz iMac’om. Ten plan ma szanse na powodzenie.

Czytaj też: eSIM – technologia przyszłości?

Konferencja Apple już za nieco ponad trzy miesiące. Mam nadzieję, że amerykański gigant nie tylko będzie starał się nas oczarować nowymi urządzeniami, ale że też pokaże nam bardzo ciekawe rozwiązania, jeśli chodzi o swoje systemy operacyjne. Być może kolejne przecieki powiedzą nam więcej na ten temat!