Kolejna wersja testowa Androida 14 już jest!

Zgodnie z wcześniej udostępnionym harmonogramem, koncern Google zaserwował nam właśnie kolejną wersję testową Androida 14. W ramach iteracji Developers Preview rozwijane są istotne funkcje, które następnie mają trafić do produkcyjnej wersji Androida. Jakimi rozwiązaniami koncern z Mountain View zaskoczył nas tym razem?

fot. Google

Liczne usprawnienia dla naszej wygody!

W przypadku kolejnej wersji Developers Preview Androida 14 doczekaliśmy się wielu usprawnień już znanych nam funkcji – jak Photo Picker. To rozwiązanie zadebiutowało już w Androidzie 13 i starszych, ale Google stale je ulepsza. Jest to składowa Androida służąca do zarządzania dostępem do biblioteki zdjęć dla naszych aplikacji.

Poza tym koncern z Mountain View chce poprawić swój system w taki sposób, by zapewnić użytkownikom lepszą współpracę pomiędzy aplikacjami. Ma to odnosić się do sytuacji, w których często przenosimy dane między apkami pracując na kilku z nich jednocześnie – na przykład na tablecie. Warto wspomnieć również o tym, że dla Google kluczową kwestią jest wydajność pracy oprogramowania Android oraz czas pracy naszych smartfonów między ładowaniami. Możemy więc spodziewać się usprawnień także w tej materii, co docenią właściciele tańszych smartfonów.

Dowiedzieliśmy się także, że Google umożliwi wygodne zarządzanie ustawieniami regionalnymi związanymi z kalendarzem, czy też jednostkami miar. Praktyczne rozwiązanie, gdy często podróżujemy między – na przykład – Europą, a Stanami Zjednoczonymi.

Czytaj też: Koncern vivo postawi na elastyczne ekrany?

A czy Wy jesteście entuzjastami testowych wersji Androida? Być może macie doświadczenie w rokrocznym sprawdzaniu nowości w oprogramowaniu od Google? Dajcie znać w komentarzach!

Grafika tytułowa: Guido Coppa / Unsplash