Motorola moto g62 5G coraz bliżej!

Motorola naprawdę nieźle radzi sobie na polskim rynku smartfonów. Koncern wydaje smartfony praktycznie z każdej półki cenowej po to, by każdy fan Androida mógł wybrać sprzęt na miarę swoich możliwości finansowych. Wielkimi krokami zbliżamy się do premiery smartfona Motorola moto g62 5G. Wiemy o nim coraz więcej. Jakie parametry zaoferuje?

Motorola moto g62 5G to tani smartfon z szybkim Internetem!

Producent wyposaży prezentowanego smartfona w ekran o przekątnej 6,5″. Jest to matryca OLED o rozdzielczości Full HD+ i częstotliwości odświeżania 120 Hz. Frontową kamerkę charakteryzuje rozdzielczość 16 MP. Sercem urządzenia jest procesor Qualcomm Snapdragon 480+ wspierany przez 4 GB RAM i 128 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Całość ma być zasilana baterią o pojemności 5000 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania.

Zaplecze fotograficzne jest obiecujące. Stanowią je: główny o rozdzielczości 50 MP, ultraszerokokątny o rozdzielczości 8 MP i obiektyw pomocniczy 2 MP (najpewniej odpowiedzialny za funkcję makro bądź też za wykrywanie głębi). Na pokładzie smartfona z tej półki cenowej nie mogło zabraknąć złącza słuchawkowego, portu USB-C oraz NFC. Całość pracuje pod kontrolą Androida 12 z dość skromnie zmodyfikowaną nakładką systemową.

Czytaj też: iPadOS 16 – tablet w końcu jak komputer?

Biorąc pod uwagę ceny poprzedników, Motorola moto g62 5G będzie kosztowała nieco ponad 1000 złotych. Szkoda tylko, że producent zdecydował się na zastosowanie w przypadku tego smartfona procesora z niskiej półki. Ten zabieg może skreślić go w oczach wielu potencjalnych nabywców.