Idą zmiany na Discordzie?

Discord to jedna z najpopularniejszych aplikacji służących do komunikowania się podczas grania w zespołowe gry komputerowe. Twórcy chcą wykorzystać zainteresowanie nim po to, by zarobić niemałe pieniądze. Stąd pomysły na nowe subskrypcje. Jakie rozwiązanie zostanie wprowadzone tym razem?

Discord wprowadza opłatę za serwery – co obejmuje?

Nowa subskrypcja związana z serwerami Discorda na start zostanie wprowadzona w Stanach Zjednoczonych. Dzięki niej administratorzy mają uzyskać możliwość nadawania użytkownikom niestandardowych ról, które pozwolą na przypisywanie do nich rozmaitych uprawnień. Jestem ciekaw jaki wpływ będzie to miało w praktyce na zarządzanie pracą serwerów.

Być może randomowi użytkownicy Discorda, dzięki subskrypcji wykupionej dla danego serwera, będą mogli otrzymywać jakieś częściowe uprawnienia administratora w celu – na przykład – zarządzania poszczególnymi kanałami lub użytkownikami przypisanymi do – na przykład – komunikatora klanowego. Blog Discord opublikował trzy typy składek nowej subskrypcji w wysokości 2,99, 4,99 i 9,99 dolara za miesiąc.

Czytaj też: Ważna nowość w WhatsApp

Jeśli rozwiązanie sprawdzi się w Stanach Zjednoczonych, to z pewnością zostanie rozszerzone na kolejne regiony. Jako posiadacz serwera w usłudze z chęcią sprawdzę je, gdy tylko trafi do Polski. A Wy? Skusicie się na ten abonament?

Grafika tytułowa: Discord