Ważna nowość w WhatsApp

WhatsApp to jeden z najważniejszych komunikatorów internetowych na świecie. Podobnie, jak Messenger, należy do koncernu Meta. Amerykański gigant regularnie wzbogaca swoje rozwiązanie o nowe funkcje. Nie inaczej jest i tym razem! Na użytkowników aplikacji czeka ważna nowość!

Własne społeczności w komunikatorze?

Społeczności to jedna z najciekawszych nowości, jakie trafiły do komunikatora w ostatnim czasie. W ich ramach można tworzyć zamknięte przed użytkownikami z zewnątrz konwersacje grupowe. Aby dołączyć do społeczności, trzeba otrzymać do niej zaproszenie od administratora. Nie wyszukamy jej w aplikacji WhatsApp – każda społeczność jest tajna. To dobrze – nie pojawią się w niej dzięki temu niechciane osoby.

Jak utworzyć społeczność? Dokonujemy tego bezpośrednio w aplikacji – niezależnie od urządzenia, na którym z niej korzystamy. Służy do tego niewielka ikonka umieszczona po lewej stronie od zakładki „Czaty”. Po jej wybraniu i kliknięciu przycisku „Utwórz społeczność” musimy nadać danej społeczności nazwę i opis oraz stworzyć w jej ramach poszczególne grupy. Twórca społeczności z automatu zostaje jej administratorem.

Czytaj też: OnePlus 11 prawie bez tajemnic!

Nowa funkcja Społeczności powinna już trafiać na pierwsze urządzenia – także w Polsce. Takie aktualizacje z reguły wprowadzane są falami – by można było przeanalizować ich wdrożenie i uniknąć szerszych problemów w razie, gdyby coś poszło nie tak. Dajcie koniecznie znać, czy Społeczności są już dostępne na Waszych smartfonach!

Grafika tytułowa: Dimitri Karastelev / Unsplash