Waze w końcu częścią Android Automotive!

Waze to jedna z najciekawszych aplikacji do nawigacji dostępnych dla systemu Android. Jest jednak trochę niedoceniana ze względu na silną konkurencje w tym segmencie. Być może jednak wkrótce poprawi się nieco jej sytuacja. Rozwiązanie bowiem staje się właśnie składową oprogramowania Android Automotive.

Android Automotive coraz bardziej zaawansowany

Android Automotive to oprogramowanie przygotowane z myślą o nowoczesnych samochodach. Zanim koncern Google zaprezentował je oficjalnie, korzystaliśmy powszechnie z Android Auto – nakładki Google na systemy inforozrywki. Android Automotive to jednak kompletny system, którego zadaniem będzie kompleksowe zarządzanie pracą samochodów. Oprogramowanie jest cały czas rozwijane i wzbogacane o nowe funkcje.

Właśnie zagościła na nim aplikacja Waze. Łączy ona funkcjonalność Map Google z możliwościami szerokiej interakcji kierowców związanej np. ze zgłaszaniem rozmaitych zdarzeń na drogach. Dowiedzieliśmy się właśnie, że pilotażowo Waze zagości na pokładzie Renault Austral Hybrid i Renault Megane E-Tech. Na pozostałych samochodach, w tym na nowych modelach Volvo, rozwiązanie zadebiutuje już w 2023 roku.

Czytaj też: Idą zmiany na Discordzie?

Waze to naprawdę przyszłościowe rozwiązanie – szczególnie, że z miesiąca na miesiąc rozwiązanie zyskuje w Polsce kolejnych zwolenników. Miejmy nadzieję, że Android Automotive jako oprogramowanie trafi wkrótce na pokład kolejnych samochodów.

Grafika tytułowa: Brett Jordan / Unsplash