Elon Musk wspiera Ukrainę! Kolejne dostawy w drodze!

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że Elon Musk wsparł Ukrainę Internetem ze swojego systemu Starlink. Satelity zostały wysłane nad pogrążony w konflikcie kraj, a w ręce Ukraińców trafiły odbiorniki umożliwiające skuteczne korzystanie z Internetu mimo niszczenia ukraińskiej infrastruktury przez najeźdźców z Rosji. To jednak nie koniec wsparcia ze strony amerykańskiego wizjonera!

fot. ANIRUDH / Unsplash

Sieć Starlink rozwija się na Ukrainie!

Prezydent Ukrainy poinformował na swoim Twitterze, że przeprowadził kolejne konsultacje z Elonem Muskiem. Amerykański przedsiębiorca zobowiązał się, że dostarczy kolejne terminale systemu Starlink dla ukraińskich miast zniszczonych wskutek ataku ze strony Federacji Rosyjskiej. Wszystko po to, by nie uległy przerwaniu łańcuchy komunikacyjne między poszczególnymi miastami na Ukrainie. Na ich zniszczeniu bardzo zależało Putinowi.

Dzięki Starlink możliwe jest wygodne korzystanie z dostępu do sieci bez względu na rosyjskie działania mające ograniczyć tą kwestię. To bardzo ważne, gdyż Internet od Muska pozwala na sprawną komunikację oraz przekazywanie informacji z frontu. To doskonały sposób na niwelowanie wpływu rosyjskiej propagandy na obywateli Ukrainy, mających stały dostęp do rzeczowych informacji ze strony władz.

Czytaj też: Honda i Sony razem zbudują samochód elektryczny!

Biorąc pod uwagę świetne kontakty prezydenta Zełeńskiego z Muskiem możemy się spodziewać, że amerykański wizjoner weźmie czynny udział w odbudowie ukraińskiej infrastruktury telekomunikacyjnej po zakończeniu wojny. I dobrze – każda pomocna dłoń będzie wtedy potrzebna stronie ukraińskiej.

Grafika tytułowa: ANIRUDH / Unsplash