Najciekawsze aplikacje do nauki języków – nasze top 5!

Biegła znajomość przynajmniej jednego języka obcego to dzisiaj mus, jeśli chcemy bezstresowo porozumieć się z naszymi zagranicznymi znajomymi, współpracownikami lub kontrahentami. Może okazać się także niezwykle przydatna chociażby podczas wakacyjnych wojaży. Dlatego powinniśmy przywiązywać ogromną wagę do rozwoju na tej płaszczyźnie i do utrwalania naszej znajomości języków. Rozwój nowych technologii ułatwia nam dostęp do materiałów, które mogą być w tej materii bardzo pomocne!

Nauka języków z aplikacjami – zgłębianie wiedzy nigdy nie było łatwiejsze!

Jeszcze kilka lat temu, by zgłębiać arkana języków obcych konieczne było zaopatrzenie się w rozmaite słowniki, rozmówki czy podręczniki. Dziś – ze względu na popularyzację urządzeń mobilnych (laptopów, tabletów i smartfonów – które możemy zabrać ze sobą praktycznie wszędzie) i coraz szerszy dostęp do Internetu nie musimy już zawracać sobie głowy „tradycyjnymi” pomocami naukowymi. W sklepach z aplikacjami aż roi się od ciekawych propozycji mających ułatwić nam uczenie się języków. My postanowiliśmy przedstawić Wam te najciekawsze, najbardziej uniwersalne, które powinny spełnić oczekiwania większości użytkowników.

Duolingo

Duolingo to chyba najbardziej znana i najintensywniej promowana aplikacja do nauki języków dla urządzeń mobilnych. Użytkownikom oferuje krótkie, ale efektywne lekcje języka, które z jednej strony nie są dla nas uciążliwe (można przez nie szybko przebrnąć w wolnej chwili), a jednocześnie pozwalają na wygodne utrwalanie naszej wiedzy. Dzięki funkcjom opartym na grywalizacji, ciekawym wyzwaniom i przypomnieniom nauka języków przy pomocy Duolingo jest jednocześnie dobrą zabawą. Aplikację Duolingo możecie pobrać ze Sklepu Play oraz AppStore za darmo. Oczywiście możecie także wykupić subskrypcję Duolingo+, dzięki której z aplikacji znikną reklamy oraz która pomoże przyśpieszyć nam nasze naukowe postępy.

Babbel

Babbel to kolejna z mainstreamowych, popularnych aplikacji do nauki języków. To wielokrotnie nagradzane narzędzie pozwala na przystępne poznawanie nowych słówek i zwrotów dzięki różnorodnym, oferowanym ćwiczeniom. Ponadto aplikacja będzie generowała przypomnienia związane z utrwalaniem już przyswojonych przez nas treści, co jest bardzo istotną kwestią w całym procesie nauki. Interfejs aplikacji Babbel jest przejrzysty i intuicyjny, dzięki czemu nie powinien sprawić problemów nawet totalnym nowicjuszom. Aplikację możecie pobrać ze Sklepu Play oraz AppStore za darmo. Tak, jak w przypadku Duolingo, możecie także wykupić subskrypcję dzięki której z aplikacji znikną reklamy. Rozszerza ona także funkcjonalności Babbel.

Busuu

Busuu to aplikacja która zbiera świetne opinie wśród użytkowników na całym świecie. Oferuje nam możliwości zbliżone do wcześniej omawianych Duolingo i Babbel. Twórcy zaznaczają, że już 10 minut ćwiczeń z Busuu dziennie pozwoli nam na szybkie opanowanie wybranego przez nas języka w zadowalającym stopniu. Są to krótkie lekcje – według twórców reklamowane jako idealne w codziennym życiu, pracy i podróżach. Ciekawą funkcją omawianej aplikacji jest możliwość prowadzenia konwersacji z rodzimymi użytkownikami języków (a twórcy aplikacji szczycą się 100 milionami użytkowników z całego świata). Oczywiście i w przypadku Busuu dostępna jest subskrypcja premium mająca przyśpieszyć nasze postępy. Twórcy twierdzą, że spędzenie z Busuu Premium 22 godzin jest równie efektywne, co jeden semestr nauki języka w szkole wyższej.

Rosetta Stone

Rosetta Stone to niezwykle ciekawa aplikacja do nauki języków! Bazuje na krótkich lekcjach oraz nauce poprzez immersję. Dzięki przyswajaniu słówek na bazie scenek z życia codziennego zapamiętujemy je lepiej i uczymy się ich zastosowania w praktyce. Ponadto Rosetta Stone uczy nas poprawnego wymawiania słownictwa. Jeśli chodzi o możliwości oferowane nam przez aplikację – możemy uczyć się jednego z 24 dostępnych języków. Twórcy Rosetta Stone zaznaczają, że to osoba ucząca języka decyduje o tempie, w jakim chce przyswajać wiedzę. Ponadto możliwe jest korzystanie z aplikacji w trybie offline. Nie będziemy więc musieli rezygnować z nauki nawet w sytuacjach, w których zabraknie nam dostępu do Internetu. Oczywiście Rosetta Stone to kolejna aplikacja do nauki języka, która oferuje użytkownikom plan Premium. W jego ramach otrzymacie pełny dostęp do wszystkich lekcji, historii i podręcznika w formie audio.

DuoCards

DuoCards to nieco inna filozofia, niż w przypadku wcześniej prezentowanych aplikacji. Jeśli zdarzało się Wam korzystać z tradycyjnych fiszek, to ową propozycją będziecie zachwyceni! Dzięki takiej przystępnej formie zdobywania wiedzy nauka jest czystą przyjemnością. Aplikacja posiada wbudowaną funkcję śledzenia naszych postępów, dzięki której będziemy mieć pod kontrolą proces zdobywania przez nas wiedzy. Ponadto twórcy postawili na tryb w którym uczymy się słówek na bazie czytanych przez nas tekstów. Ciekawostką jest funkcja pozwalająca na uczenie się słownictwa w trakcie oglądania publicznych wideo z YouTube. Klikając na nieznane słowa, zatrzymujemy materiał wideo i wyświetlane zostaje tłumaczenie tekstu. DuoCards oferuje nam także funkcję wbudowanego tłumacza.

A jakich aplikacji do nauki języków Wy używacie?