Włoska robota – zaprojektuj z Candy kuchnię biurową, którą pokocha Twój zespół

Czysta, atrakcyjna, funkcjonalna i dobrze zaopatrzona kuchnia, może w dużym stopniu przyczynić się do zwiększenia satysfakcji pracowników.

Wszyscy marzymy o przestronnej kuchni z wyspą, dużym stołem, wysokimi sufitami i z naturalnym światłem. W rzeczywistości jednak większość naszych kuchni, to małe pomieszczenia, często pozbawione okien. Dobra wiadomość jest taka, że ​​zaprojektowanie funkcjonalnej kuchni wcale nie musi być trudne ani drogie. Dzięki odpowiednim rozwiązaniom do małej przestrzeni i stylowym pomysłom, naprawdę można stworzyć miejsce, które pokochają Twoi pracownicy.  

Prawidłowo zaprojektowana kuchnia może stać się sercem Twojego biura. Duże firmy, zatrudniające dziesiątki i setki pracowników wymagają rozwiązań systemowych w procesie projektowania i zagospodarowania przestrzeni kuchennych. Z kolei, małe firmy, mieszczące się w lokalu mieszkaniowym lub nawet w domku jednorodzinnym, mają tę przewagę, że mogą zaprojektować swoje kuchnie, skrojone na własne potrzeby. Ograniczone wymiary lokalowe stawiają wyzwania w tworzeniu funkcjonalnej i stylowej przestrzeni, ale oba te cele można osiągnąć w wyposażając kuchnie w odpowiednie urządzenia. 

Zawsze zapewniając najlepszy stosunek jakości do ceny, Candy tworzy przystępne, łatwe w użyciu technologie dla różnych kategorii produktów AGD. Design, dbałość o szczegóły i silne nastawienie na inteligentny, nowoczesny i swobodny styl życia to cechy, które sprawiają, że włoski styl Candy jest tak wyjątkowy. A wisienką na torcie jest aplikacja mobilna, która pozwala w łatwy sposób zarządzać wszystkimi urządzeniami kuchennymi jako zintegrowanym ekosystemem.

Zmywarki

Firma Candy, jako jedna z nielicznych ma w swojej ofercie zmywarki wolnostojące i do zabudowy we wszystkich możliwych rozmiarach. Szczególnie ciekawe są te, naprawdę kompaktowe, które zmieszczą się nawet w najmniejszej kuchni. Natomiast duże zmywarki o standardowej szerokości 60 cm, to zaawansowane technologicznie, nowoczesne i wielofunkcyjne urządzenia.

Candy z serii Brava to zmywarki z wnętrzem wykonanym w całości ze stali, o pojemności gwarantującej załadunek do 15 kompletów naczyń składających się łącznie ze 165 elementów. Wygodnie umyjemy w niej nie tylko  talerze, ale też duże garnki, wysokie kieliszki czy szerokie blachy piekarnika, a wszystko to dzięki systemowi Easy Click, z którym, bez wysiłku podniesiemy i opuścimy górny kosz. A jeśli akurat mamy mniej naczyń do umycia, możemy skorzystać z oszczędnej funkcji połowy załadunku. Zmywarka ma dwanaście różnych programów zmywania, w tym jeden, który umyje i wysuszy naczynia w zaledwie 39 minut. Po zakończeniu zmywania drzwi otwierają się automatycznie, aby przyspieszyć proces suszenia naczyń. Bardzo przydatny, szczególnie w czasie pandemii COVID-19 jest program Higiena 75°C, z którym można zdezynfekować naczynia w wysokiej temperaturze. Funkcja WiFi umożliwia zdalną kontrolę nad zmywaniem. Możemy komunikować się ze zmywarką za pomocą aplikacji simply-Fi, nawet przebywając z dala od niej i nie będąc w zasięgu sieci domowej. Aplikacja będzie nas informować o zakończonym cyklu lub o braku tabletek do zmywania, kontrolować stan urządzenia czy udzielać porad dotyczących użytkowania i konserwacji.

Zmywarka Candy Brava CDIN 4S532PS/E

Lodówka podblatowa

Prawdziwym skarbem, może okazać się kompaktowa lodówka o pojemności 95 litrów, którą z powodzeniem zmieścimy nie tylko w kuchni, ale w gabinecie lub sali konferencyjnej. Taka lodówka jest bardzo mała i praktyczna. Dzięki elektronicznemu sterowaniu możemy kontrolować temperaturę w lodówce. Chłodziarka automatycznie skrapla szron w wodę i odprowadza na zewnątrz, dzięki czemu znacznie rzadziej wymaga mycia. Wewnętrzne półki są szklane i łatwe do czyszczenia. Zgodnie z nową etykietą energetyczną, ta lodówka jest klasy F. W porównaniu z urządzeniami klasy G zmniejsza zużycie o 20%, oszczędzając energię, pieniądze i dbając o środowisko.

Lodówka Candy CRU 164 NE/N

Lodówka do zabudowy

Do nieco większych kuchni doskonale sprawdzi się lodówka z chłodziarką na górze i zamrażarką na dole. Sterownik lodówki Candy BCBF182 N  znajduje się w środku. Zastosowanie technologii No Frost sprawia, że szron nie osadza się na ściankach lodówki. System cyrkulacji powietrza zapewnia jej optymalną temperaturę i zapobiega wilgoci a chłodny nadmuch osusza wnętrze, usuwając ze środka ciepłe powietrze. Wewnętrzne, szklane półki są odporne na zalania i łatwe w utrzymaniu czystości, a oświetlenie LED zapewnia doskonałą widoczność.

Nowa, przezroczysta szuflada na owoce i warzywa jest większa i bardziej ergonomiczna, a prowadnice teleskopowe w dolnych zamrażarkach sprawiają, że otwieranie szuflady jest łatwiejsze i cichsze. Chromowany stojak na wino może pomieścić do czterech butelek. Z myślą o przechowywaniu w lodówce produktów, które nie powinny mieć kontaktu z jedzeniem, urządzenie zostało wyposażone w specjalną szufladę o nazwie VANITY BOX. Doskonale sprawdzi się jako przestrzeń na lekarstwa czy kosmetyki. Lodówka posiada też alarm, który nas powiadomi, gdy nie domkniemy drzwi. Chłodziarko-zamrażarka posiada pojemność 206 l w chłodziarce i 50 l w zamrażarce.

Lodówka Candy BCBF182 N 

Kuchenka mikrofalowa z grillem

Wykonana ze stali nierdzewnej i szkła, z panelem sterującym umieszczonym wewnątrz ramy, kuchenka Candy MIC20GDFN prezentuje minimalistyczny i atrakcyjny design. Jest przeznaczona do zabudowy. Łatwe sterowanie dotykowe pozwala określić wagę żywności, która ma być przygotowana, a kuchenka mikrofalowa automatycznie wybiera czas podgrzewania i odpowiednią temperaturę. Po naciśnięciu jednego przycisku „Ekspresowy Start”, piekarnik osiąga maksymalną moc na 30 sekund. Każde, kolejne  naciśnięcie przycisku powoduje dodanie kolejnych 30 sekund do czasu pracy. Urządzenie posiada 8 poziomów mocy, wbudowany grill o mocy 1000W i funkcję rozmrażania.

Kuchenka mikrofalowa Candy MIC20GDFN

Płyty indukcyjne

Płyty Candy oferują intuicyjny interfejs, elastyczną konfigurację i inteligentne rozwiązania. Elektromagnetyczna cewka znajdująca się pod ceramiczną powierzchnią do gotowania jest aktywowana tylko wtedy, gdy umieszczone jest na niej naczynie z żelazną podstawą, co czyni ją bezpieczną, energooszczędną i łatwą w użyciu.

Mała płyta 

Do małej kuchni Candy ma w ofercie dwupalnikowe płyty indukcyjne, dzięki którym zaoszczędzisz nie tylko cenne miejsce w kuchni, ale na rachunkach za prąd. Płyta wykonana jest z bardzo grubego, wytrzymałego i bezpiecznego szkła hartowanego. Umożliwia utrzymanie stałej temperatury na wybranym poziomie, dzięki funkcji podtrzymania ciepła, a jeżeli mamy mało czasu, wtedy funkcja Booster zwiększa moc palnika, by przyspieszyć proces gotowania. Dotykowy panel sterujący jest odporny przed skutkami zalania. A gdy już skończymy gotować, wskaźnik ciepła resztkowego monitoruje temperaturę płyty i informuje, gdy jeszcze nie wystygła po gotowaniu, chroniąc nas przed poparzeniem.

Płyta Candy CDIC30

Duża Płyta

Duża płyta indukcyjna z czterema polami Booster, umożliwiającymi szybkie gotowanie, wyposażona jest w timer oraz blokadę przed przypadkowym włączeniem. W płycie Candy CI 640 CB zastosowano dziewięciopoziomową skalę mocy grzania pól indukcyjnych. Dzięki temu możemy precyzyjnie dostosować jej poziom do rodzaju przygotowywanej potrawy. Wygodne sterowanie zapewnia intuicyjny, sensorowy panel, umieszczony w przedniej części urządzenia. Przy jego pomocy w łatwy sposób wybierzemy pole, ustawimy moc grzania i włączymy funkcje dodatkowe, takie jak np. zegar. Płyta indukcyjna Candy CI 640 CB też wyposażona jest w czujnik ciepła resztkowego, wskazujący pola, które pozostają gorące, pomimo zakończenia gotowania. Ponadto, dzięki funkcji automatycznego wyłączania, nie musimy martwić się o to, że zapomnieliśmy wyłączyć płytę, gdyż po określonym czasie urządzenie samo zakończy pracę.

Płyta Candy CI 640 CB

Okap teleskopowy

Szybkie i skuteczne usuwanie oparów powstałych w trakcie gotowania w kuchni biurowej jest absolutnie priorytetowe. W porze lunchowej zostaje w niej podgrzanych lub ugotowanych nawet do kilkudziesięciu posiłków. Okap Candy CBT625/2B może działać w dwóch trybach: jako wyciąg kominowy i pochłaniacz.

Aluminiowe filtry przeciw tłuszczowe skutecznie oddzielają tłuszcz od pochłanianych przez okap oparów. W ten sposób tłusty nalot na ścianach i meblach nie będzie problemem, a dodatkowy filtr węglowy, jest niewidoczny – schowany pod szafkami i nie zajmuje dużo miejsca, zniweluje zapachy. Okap został wyposażony w przyciski mechaniczne i kontrolę intensywności wyciągu oraz oświetlenie LED.

Okap Candy CBT625/2B

Artykuł powstał we współpracy z firmą Candy