Dwaj Polacy walczą w Valorant Champions

Kolejna faza Mistrzostw świata w VALORANTA! Po zakończeniu rozgrywek grupowych, czas na fazę pucharową.

Walkę o końcowy triumf w Berlinie kontynuują dwaj nasi rodacy – Patryk „starxo” Kopczyński oraz Aleksander „zeek” Zygmunt.

Przez ostatni tydzień szesnaście drużyn toczyło boje o osiem miejsc w fazie pucharowej. Niektóre z tych zespołów wydawały się mieć większe szanse na to, by przejść dalej i część z nich faktycznie osiągnęła swój cel.

W tym gronie znalazły się m.in. Acend, Team Liquid, Gambit Esports i Fnatic, które przeszły bez zaskoczeń przez grupowe zmagania niepokonane. Właśnie te cztery ekipy były faworytami fazy grupowej.

Czytaj też: https://conowego.pl/aktualnosci/druga-edycje-valorant-nations-circuit-nadciaga-106710

Spore nadzieje wiązano również z Sentinels, triumfatorami drugiego etapu VALORANT Champions Tour, oraz Teamem Envy, wicemistrzami etapu trzeciego VCT. Obie drużyny z Ameryki Północnej niespodziewanie odpadły jednak po porażkach z niżej notowanymi zespołami.  

Już dzisiaj fazę pucharową zainauguruje pojedynek z udziałem dwójki naszych rodaków z Acend. Spróbują oni przedłużyć swoją zwycięską passę i dostać się do półfinału. Na ich drodze stanie skład Teamu Secret, jednak to drużyna starxo i zeeka jest faworytem nie tylko dzisiejsegomeczu, ale i całych zawodów.

Wszystkie mecze Mistrzostw VALORANT Champions 2021 wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale Polsat Games na Twitchu.