Huawei współpracuje z Devialet. Pierwszy wspólny głośnik już dostępny w Polsce

Za Huawei Sound Joy zapłacimy znacznie mniej, niż przyzwyczaił nas do tego francuski producent sprzętu audio.

Devialet, mimo niespełna 15 lat historii, już zdążył zdobyć uznanie jako producent hi-endowego sprzętu audio, przy okazji otrzymując wsparcie finansowe m.in od Bernarda Arnault, prezesa luksusowego holdingu LVMH i najbogatszego Europejczyka. Na swoją pozycję francuska firma zapracowała m.in serią udanych współprac z instytucjami (Opera Paryska) czy firmami (Renault, Sky). Niedawno do tej listy dołączył Huawei, a pierwszy wspólnie zaprojektowany głośnik, Huawei Sound Joy, trafia właśnie do sprzedaży w Polsce. 

Czytaj też: James Bond wśród laptopów – test Huawei Matebook 14 – 2021 r.

Huawei Sound Joy ma 202 mm wysokości, waży 680 g, a jego średnica to 73 mm, sprawdzi się więc jako przenośny głośnik podczas aktywności na zewnątrz, a także podczas domowych imprez czy pikników – tym bardziej, że mimo niewielkich rozmiarów może osiągnąć głośność nawet do 79 dBA. Wykonany jest z wysokiej jakości tworzyw, które zapewniają odpowiednią przepuszczalność dźwięku przy zachowaniu wysokiego stopnia ochrony przed wodą i pyłem (IP67). Dzięki baterii o pojemności 8800 mAh może pracować nawet 26 godzin bez przerwy, a zaledwie 10 minut ładowania pozwala na wydłużenie jego pracy o godzinę. Na pełne naładowanie głośnika wystarczą 3 godziny. 

Sprzęt wykorzystuje technologię Speaker Active Matching, która dostosowuje wyjściowy sygnał do charakterystyki urządzenia, co sprawia, że dźwięk jest czysty, głęboki i bardziej szczegółowy. Nowy głośnik bazuje na dwuzakresowym, złożonym z 4 elementów systemie audio, w tym głośniku wysokotonowym i głośniku odpowiadającym za średnie i niskie tony, a dzięki zastosowaniu charakterystycznej konfiguracji Push-Push, para przeciwstawnych membran biernych zapewnia perfekcyjne tłumienie drgań. 

Huawei Sound Joy w rekomendowanej cenie 549 zł można kupić w sklepie internetowym huawei.pl, w sklepie Huawei Warszawa w galerii handlowej Westfield Arkadia oraz w salonach RTV Euro AGD, Media, Expert, Media Markt, Neonet, x-kom i Komputronik oraz w strefie marki Huawei na Allegro. Głośnik dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i zielonej.