Druga edycja VALORANT Nations Circuit nadciąga!

Polska Liga Esportowa, po sukcesie jakim był pierwszy sezon turnieju PLE.GG: VALORANT Nations Circuit postanowiła kontynuować rozgrywki.

Do 15 października trwają zapisy, do których mogą przystąpić wszyscy chętni. Tego dnia odbędzie się otwarty etap zmagań. Po nim przyjdzie pora na etap zamknięty, w którym do najlepszej czwórki wyłonionej wcześniej dołączą kolejne ekipy, tym razem zaproszone bezpośrednio przez organizatorów.

Tak sformowana grupa 16 i 17 października stoczy ostateczny bój w formacie BO3. Stawką krajowych zawodów będzie jednak nie tylko łączna pula nagród w wysokości 3 000 złotych. Najmocniejsze drużyny zapewnią sobie awans do jesiennej odsłony międzynarodowego VALORANT Nations Circuit. To otworzy furtkę do wzięcia udziału w prestiżowych rozgrywkach, będących doskonałą okazją do w gry o tytuł najlepszej drużyny Europy Wschodniej.

Do pierwszej edycji turnieju, rozegranej w kwietniu, maju i czerwcu tego roku zaproszono osiem zespołów z Polski, Czech, Węgier oraz Rumunii. Ostatecznie po mistrzowski tytuł i główną nagrodę w wysokości 12,5 tysiąca złotych sięgnęli Węgrzy z HEET, którzy w wielkim finale pokonali wynikiem 3:1 Polaków z Illuminar Gaming.