Dota 2 The International w Singapurze!

Po USA, Kanadzie, Chinach, Niemczech i Rumunii, po raz pierwszy prestiżowe światowe zawody esportowe Dota 2 The International odbędą się w październiku w Azji Południowo-Wschodniej.

Główny organizator i wydawca – Valve zapowiedziało nadchodzące wydarzenie na Twitterze, nie podając żadnych dodatkowych szczegółów poza lokalizacją i datą.

Turniej znany jest z bardzo hojnych nagród. Zwycięska drużyna z ostatnich lat otrzymuje część z puli nagród o wartości 40 milionów dolarów. Ta duża suma rośnie z roku na rok, ponieważ jest finansowana w systemie crowdfundingowym poprzez zakupy w grze dokonywane przez społeczność Dota 2. Tegoroczna pula nagród w zawodach nie jest jeszcze znana, ale najprawdopodobniej taki stan rzeczy nie utrzyma się długo.

Po przełożeniu turnieju 2020 w szwedzkim Sztokholmie z powodu pandemii COVID-19, The International miał wreszcie zadebiutować tam w zeszłym roku. Plany pokrzyżowały problemy z władzami szwedzkimi, Valve musiało przenieść wydarzenie do Bukaresztu w Rumunii. Także tam nie wszystko poszło po myśli organizatorów – zawody z powodów pandemicznych zostały rozegrane bez udziału publiczności.   

Na tę chwilę nie wiadomo jeszcze, czy The International 2022 w Singapurze będzie mógł odbyć się z udziałem kibiców, czy też odbędzie się bez widzów, tak jak zeszłoroczna edycja.

Czytaj także: Worlds 2021 i International 2021 – dubeltowa rywalizacja