Niekorzystne prognozy dotyczące rynku kryptowalut

Dyrektor ds. inwestycji w firmie doradczej Guggenheim Investments, Scott Minerd przewiduje, że wartość bitcoina będzie dalej spadać i może osiągnąć poziom 8 000 USD.

Oznaczałoby to ponad 70% spadek w stosunku do dzisiejszej ceny wynoszącej nieco ponad 30 000 USD.

Taką opinię dyrektor firmy zarządzającej 325 miliardami dolarów wyraził w rozmowie z dziennikarzem CNBC w czasie wywiadu przeprowadzonego podczas Światowego Forum Ekonomicznego w szwajcarskim Davos.

 Od czasu spadku poniżej 30 000 USD na początku tego miesiąca, bitcoin miał trudności z osiągnięciem znacznego wzrostu powyżej tego poziomu. Jego cena regularnie spada poniżej 30 000 USD.

Jeśli prognoza Minerda się spełni, spowoduje to pogłębianie się strat bitcoina. A to przeniesie się na cały rynek kryptowalut, który w ciągu ostatniego miesiąca stracił na wartości około 500 miliardów dolarów. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca wartość najbardziej popularnej kryptowaluty spadła o około 24%.

Minerd wyraził się niepochlebnie o alternatywnych środkach finansowych mówiąc: „Większość z tych walut to nie waluty, to śmieci”. Porównał obecną sytuację na tym rynku z internetową bańką z początku XXI wieku. Wyraził opinię, że waluta musi przechowywać wartość, być środkiem wymiany i jednostką rozliczeniową.

„Żadna z tych rzeczy nie przemija” – powiedział. Minerd dodał, że dodatkowe postępy technologiczne mogą to zmienić. Pomóc w stworzeniu ekosystemu, w którym ludzie przyzwyczajają się do używania kryptowalut do transakcji będąc pewnymi, że utrzymają swoją wartość.

Komentarz Minerda pojawił się wkrótce po tym, jak prezes Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde powiedziała, że ​​kryptowaluty są „nic nie warte”.

Czytaj także: Salwador buduje szkoły za zyski z Bitcoina