Doktor Strange w multiwersum obłędu – film bije rekordy!

Jeszcze całkiem niedawno palmę pierwszeństwa w kategorii najbardziej dochodowych filmów 2022 roku dzierżył The Batman, który jakiś czas temu zagościł w ofercie HBO Max. Rekord wynoszący 768 milionów dolarów został jednak pobity przez kolejną suberbohaterską produkcję. Mowa oczywiście o Doktor Strange w multiwersum obłędu. Jaki wynik wykręcił film z uniwersum Marvela?

Doktor Strange w multiwersum obłędu najbardziej kasowym filmem 2022 roku?

Marvelowska produkcja w drugim tygodniu od momentu premiery w kinach zarobiła już ponad 803 miliony dolarów. To świetny wynik! Niewykluczone, że ostatecznie zarobki osiągnięte dzięki filmowi przekroczą miliard dolarów! Nie jest jednak pewnym, że Doktor Strange w multiwersum obłędu będzie najbardziej kasowym filmem 2022 roku w ogóle. Wielkimi krokami bowiem zbliżamy się do premiery sequela Avatara – filmu, który okazał się najbardziej kasowym w historii kina.

Marvel może jednak w tym roku zarobić dużo więcej. Premierę w kinach zaliczył już przecież Morbius, a w kolejce czekają Thor: Miłość i grom i Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu. To może być świetny rok dla amerykańskiej wytwórni! Mam nadzieję, że nadchodzące produkcje zaoferują fanom ciekawą fabułę i wysoki poziom gry aktorskiej. Wtedy właściciele wytwórni będą spokojni o wyniki oglądalności.

Czytaj też: Wznowiono prace nad STALKER 2!

Jeszcze u szczytu pandemii zastanawialiśmy się, czy kina przetrwają. Jak się okazało – przetrwały i mają się dobrze nadal zarabiając dla wielkich wytwórni niemałe pieniądze. Jestem ciekaw jak szybko sequel Avatara pobije wyniki dotychczasowych liderów…

Grafika tytułowa: Marvel