Xiaomi i Leica w końcu oficjalnie!

Xiaomi to obecnie najważniejszy – obok Samsunga – gracz na rynku smartfonów z Androidem. Aby poradzić sobie w starciu z koreańskim gigantem Chińczycy muszą zaoferować nam coś więcej niż tylko wydajne smartfony. Dlatego też koncern z Państwa Środka nawiązuje współpracę z tuzem fotografii – Leica. Pamiętamy efekty kooperacji Huawei z niemieckim przedsiębiorstwem. Czy Xiaomi wyrośnie na lidera segmentu foto-smartfonów?

Ważne przetasowanie na rynku!

Partnerstwo między Xiaomi i Leica zostało właśnie ogłoszone oficjalnie. Komunikat dotyczący współpracy został zawarty w poniższych słowach:

„Xiaomi i Leica mają te same pomysły dotyczące mobilnego obrazowania. Obie firmy są chętne do ciągłego badania wydajności optycznej i doświadczenia fotograficznego w erze mobilnego obrazowania poprzez ekstremalne przełomy technologiczne i dążenia estetyczne.”

O nawiązaniu współpracy między dwoma koncernami mówiło się już od dawna – kiedy to w kodzie chińskiej wersji Edytora Galerii odkryto wzmianki dotyczące marki Leica – związane z filtrami możliwymi do nałożenia na zdjęcia i rejestrowane materiały wideo. Jak się okazuje, były to trafne przewidywania.

Xiaomi zapowiada, że pierwsze dwa smartfony powstałe przy współpracy Leica zostaną oficjalnie pokazane w lipcu tego roku. Możemy się spodziewać, że jednym z nich będzie Xiaomi 12 Ultra. A drugi? Być może koncern z Chin wypuści na rynek jakąś limitowaną wersję Xiaomi 12 lub Xiaomi 12 Pro wzbogaconą o rozwiązania od fotograficznego giganta. Musimy poczekać na jakieś przecieki w tej kwestii.

Czytaj też: Rodzinna subskrypcja Spotify – co warto wiedzieć?

Współpraca z Leica może Xiaomi naprawdę wyjść na dobre. Samsung ma teraz o czym myśleć. Jeśli koncern z Korei chce zachować status lidera rynku smartfonów z Androidem, będzie musiał nam zaoferować na pokładzie swoich nadchodzących, topowych urządzeń naprawdę świetne funkcje fotograficzne!