Czy Microsoft zintegruje ChatGPT z Bing?

Microsoft zamierza zintegrować chatbota ChatGPT OpenAI z wyszukiwarką Bing. Zrobi to po to aby zwiększyć liczbę użytkowników i rywalizować z Google, donosi serwis The Information.

Informatyczny gigant z Redmond ma nadzieję, że wyszukiwanie, w którym bot zapewnia kontekstowe odpowiedzi na podstawie pytania, odciągnie użytkowników od Google, które obecnie dominuje w dziedzinie wyszukiwania.

Microsoft może wprowadzić nową integrację ChatGPT w ciągu najbliższych kilku miesięcy, chociaż podobno wciąż analizuje, czy sztuczna inteligencja zapewniłaby dobre wrażenia użytkownika.

Niedawno laboratorium badawcze AI OpenAI, które jest wspierane przez inwestycję Microsoftu o wartości 1 miliarda dolarów, publicznie udostępniło ChatGPT do przetestowania przez użytkowników. Chatbot wykazał imponującą  zdolność do tworzenia treści w odpowiedzi na zapytania użytkowników, w tym odpowiedzi przypominające eseje.

Microsoft powiedział w poście na blogu w zeszłym roku, że planuje zintegrować oprogramowanie do generowania obrazów z OpenAI, DALL-E 2, z wyszukiwarką Bing. Eksperci sugerowali również wcześniej, że oprogramowanie do generowania tekstu ChatGPT można zmodyfikować, aby zestawiać publicznie dostępne dane i zapewniać cenne narzędzie wyszukiwarki.

Dyrektor generalny OpenAI, Sam Altman, wyraził ostatnio zastrzeżenia co do obecnych możliwości ChatGPT w mediach społecznościowych. W tweecie z zeszłego miesiąca Altman powiedział, że „poleganie na nim w ważnych kwestiach byłoby błędem” i że obecnie jest to jedynie „zapowiedź postępu”, a nie gotowy produkt.

Microsoft wsparł OpenAI kwotą 1 miliarda dolarów inwestycji w 2019 roku. Obie firmy nawiązały wieloletnie partnerstwo w celu opracowania superkomputerowych technologii sztucznej inteligencji przy pomocy infrastruktury przetwarzania w chmurze Microsoft Azure.

Czytaj także: Google mocno zaniepokojony konkurencją Chatbota GPT