TOP 5 – soniczne szczoteczki do zębów do 200 złotych – styczeń 2023

Odpowiednia dbałość o higienę jamy ustnej to podstawa jeśli chcemy długo cieszyć się pięknym uśmiechem. Jeśli do tej kwestii przykładacie ogromną wagę, to warto zainteresować się sonicznymi szczoteczkami do zębów. Wiele ciekawych urządzeń można kupić już w cenie nie przekraczającej 200 złotych. Na które modele szczególnie warto zwrócić uwagę w tym segmencie?

Jakie są cechy dobrej sonicznej szczoteczki do zębów?

Soniczna szczoteczka do zębów nie jest skomplikowanym urządzeniem pod względem technicznym. Na co więc powinniśmy zwracać uwagę decydując się na jej zakup? Przede wszystkim powinniśmy skupić się na trzech podstawowych cechach takiego sprzętu. Po pierwsze – ważne, aby szczoteczka oferowała nam dość długi czas pracy między ładowaniami. Nikt z nas nie chce przecież ładować szczoteczki co kilka dni, prawda? Dobrze byłoby, gdyby urządzenie pracowało na akumulatorze około dwóch tygodni. Po drugie – porządna szczoteczka oferuje nam kilka trybów pracy dzięki którym dostosujemy intensywność jej działania do naszych aktualnych potrzeb. Po trzecie – musi być skuteczna – oferować sporą ilość obrotów na minutę dzięki którym skutecznie doczyści nasze zęby. Przejdźmy jednak do samych propozycji.

Czytaj też: Hoover H-FREE 500 HYDRO PLUS – test długodystansowy!

Oral-B Pulsonic Slim Clean 2000

Oral-B Pulsonic Slim Clean 2000 to jedna z ciekawszych szczoteczek w naszym zestawieniu. Kosztuje 199 złotych i ma nam sporo do zaoferowania. Jej wydajność pracy jest imponująca. Urządzenie generuje bowiem aż 78000 ruchów sonicznych na minutę. Tryby pracy mamy tu dwa: Codzienne czyszczenie i Polerowanie. Czas pracy między ładowaniami jest satysfakcjonujący – to maksymalnie 14 dni. Ładowanie akumulatorka trwa natomiast 17 godzin. Funkcje wbudowane w szczoteczkę to wskaźnik ładowania i sygnalizator czasu mycia. Niestety ze szczoteczką otrzymujemy tylko jedną końcówkę.

Panasonic EW-DM81-G503

Panasonic EW-DM81-G503 to dość solidna, ale jednocześnie skromna szczoteczka soniczna. Jest wydajna – oferuje nam 31000 ruchów sonicznych na minutę. Tryby pracy mamy zaledwie dwa – Codzienne czyszczenie i Delikatne czyszczenie. Nie powala na kolana także czas pracy między ładowaniami. To maksymalnie do 7 dni. Sam akumulator przy takiej wydajności pracy ładuje się aż 17 godzin! Na szczęście producent pokusił się o zaoferowanie nam sygnalizatora czasu mycia i wskaźnika naładowania. Do zestawu dołączono dwie końcówki – to plus. Za prezentowaną szczoteczkę soniczną trzeba zapłacić 179 złotych.

Philips Sonicare 3100 HX3671/13

Philips Sonicare 3100 HX3671/13 to szczoteczka soniczna ze znanej serii. Kosztuje 199 złotych i w tej cenie oferuje nam niezłe parametry. Jest bardzo wydajna – generuje aż 31000 ruchów na minutę. Użytkownikom zapewnia kilka przydatnych trybów pracy. Producent szczyci się, że wbudowany w szczoteczkę akumulator pozwala na 14 dni standardowej pracy. Do atutów szczoteczki można zaliczyć funkcję czujnika nacisku. Zegar SmarTimer odliczający 2 minuty i QuadPacer odliczający 30 sekund pomagają zachować czas odpowiedniego czyszczenia zębów. Specjalny czujnik powiadomi nas o konieczności wymiany końcówki szczoteczki. Program Easy-Start natomiast pomoże w stopniowym zwiększaniu intensywności szczotkowania podczas pierwszych dni korzystania z urządzenia.

Oclean X Pro

Oclean X Pro to szczoteczka soniczna, która zbiera dobre oceny użytkowników. Kosztuje 199 złotych. Warto więc rozważyć jej zakup. Urządzenie generuje 42000 ruchów sonicznych na minutę. Ponadto oferuje nam kilka trybów pracy: czyszczenie, masowanie, wybielanie. Producent informuje, że szczoteczka może pracować 30 dni między ładowaniami, a samo uzupełnienie energii trwa 2 godziny. Ponadto mamy tu 32 poziomy intensywności mycia, antybakteryjne włosie oraz wykrywanie stref wymagających dodatkowego szczotkowania. Szczoteczka jest wodoodporna w zgodności ze standardem IPX7.

Blaupunkt DTS612

Blaupunkt DTS612 to najtańsza szczoteczka soniczna w naszym zestawieniu. Czy niskobudżetowy produkt nas nie zawiedzie? Wydajność pracy tego urządzenia to zadowalające 48000 ruchów na minutę. Mamy tu cztery programy pracy: Codzienne czyszczenieDelikatne czyszczenieMasażWybielanie. Między ładowaniami szczoteczka może nam służyć przez standardowe 14 dni. Uzupełnianie energii trwa natomiast 24 godziny. Blaupunkt serwuje nam na pokładzie swojego produktu ciekawe funkcje – sygnalizator czasu mycia, czujnik siły nacisku, wskaźnik zużycia końcówek, automatyczne wyłączanie i timer. W zestawie ze szczoteczką otrzymujemy dodatkową końcówkę. Cena to 136 złotych.