CES 2023: Nowe laptopy ASUS do pracy

ASUS na tegoroczne targi CES 2023 w Las Vegas przywiózł nie tylko sprzęt gamingowy z rodziny ROG. Koncern z Tajwanu chce w tym roku sprzedać nam także ciekawe komputery zaprojektowane z myślą o codziennej pracy. Którymi warto zainteresować się szczególnie, jeśli chcemy w tym roku zmienić sprzęt do zastosowań profesjonalnych?

fot. ASUS

ASUS ZenBook 14X

ASUS ZenBook 14X to pierwsza z zaprezentowanych nowości. Urządzenie względem zeszłorocznego wariantu zostało wyposażone w lepszy, 14,5-calowy ekran dotykowy OLED o częstotliwości odświeżania 120 Hz. Poza tym producent postawił tu na procesory Intel 13. generacji, nawet 32 GB pamięci RAM oraz opcjonalnie – układ graficzny NVIDIA RTX 3050. Nawiązanie szybkiego połączenia internegowego będzie możliwe dzięki Wi-Fi 6E. Laptop wyposażono w dwa złącza Thunderbolt 4 oraz nową kamerę internetową Full HD ze wsparciem dla Windows Hello.

fot. ASUS

ASUS ZenBook Pro 16X

Kolejna z nowości w ofercie ASUS to ZenBook Pro 16X. To znacznie mocniejsze urządzenie od przed chwilą opisanego modelu. Producent stawia tu na dotykowy ekran OLED o przekątnej 16″ i rozdzielczości 3,2K. To matryca o częstotliwości odświeżania 120 Hz. Centralną rolę pełnił będzie procesor Intel Core 13. generacji, natomiast przetwarzaniem grafiki zajmie się układ NVIDIA GeForce RTX z serii 40. Pamięci RAM możemy tu mieć maksymalnie 32 GB. Możemy też być pewni, że przestrzeni dyskowej również nam nie zabraknie.

fot. ASUS

ASUS ZenBook Pro 14 OLED

Zenbook Pro 14 OLED to urządzenie wyposażone w 14-calowy wyświetlacz 2,8K, 120 Hz NanoEdge Dolby Vision ze 100-procentową gamą kolorów DCI-P3. Producent stawia w jego przypadku na procesor Intel Core 13. generacji, kartę graficzną GeForce RTX z serii 40, dysk SSD o pojemności 2 TB i 16 GB pamięci RAM DDR5. Ponadto w kompaktowej obudowie zastosowano moduł Wi-Fi 6E i akumulator 76 Wh. Ze względu na wyżej wymienioną specyfikację sprzęt powinien zainteresować osoby zajmujące się pracą kreatywną, poszukujące niezwykle mobilnego komputera.

fot. ASUS

ASUS ProArt StudioBook 16

ASUS ProArt StudioBook 16 to kolejny laptop zaprojektowany z myślą o osobach zajmujących się pracą kreatywną. Wyposażono go w 16-calowy panel OLED o rozdzielczości 3,2K, który można przełączyć w tryb 3D za naciśnięciem jednego przycisku. Jego częstotliwość odświeżania to 120 Hz. Oczywiście na pokładzie możemy spodziewać się również procesorów Intel HX 13. generacji, a także karty graficznej NVIDIA GeForce RTX serii 40. W połączeniu z maksymalnie 64 GB pamięci RAM DDR5 i 8 TB pamięci SSD otrzymujemy sprzęt mogący służyć nie tylko do pracy, ale i do grania po godzinach.

Czytaj też: CES 2023: Nowości od ASUS ROG

Grafika tytułowa: ASUS