Chiny. Pędząca Tesla taranuje uczestników ruchu

55-letni kierowca zabił dwie osoby, a trzy ranił, pędząc z zawrotną prędkością przez ulice chińskiego miasta w południowej prowincji Guangdong, na północny wschód od Hongkongu.

Nie mogąc zatrzymać prowadzonej Tesli Model Y, rozbił ją o budynek.

Opublikowany na Twitterze materiał filmowy pochodzący z kamer przemysłowych ukazuje auto, które nagle przyspiesza po tym, jak kierowca próbował zaparkować. Następnie pędzi z zawrotną prędkością przez ruchliwe ulice, taranując po drodze innych uczestników ruchu. Pod kołami zginęli motocyklista i licealistka, a trzy inne osoby zostały ranne.

Agencja Jimu News zacytowała anonimowego członka rodziny kierowcy, który powiedział, że miał on problemy z pedałem hamulca. Miał zjechać na pobocze przed rodzinnym sklepem, ale stracił kontrolę nad pojazdem.

„Policja poszukuje w tej chwili rzeczoznawcy, aby ustalić przyczyny wypadku, a my aktywnie udzielimy wszelkiej niezbędnej pomocy” – powiedział Reuterowi przedstawiciel Tesli.

Elon Musk nazwał plotkami sugestie mówiące, że przyczyną wypadku była awaria hamulców. Jak poinformował, z odczytów parametrów pojazdu wynika, że kierowca nie podjął próby wciśnięcia hamulca, w przeciwieństwie do pedału przyspieszenia.

Chiny są miejscem, gdzie sprzedaż Tesli należy do największych na świecie. Amerykańska marka zajmuje trzecią pozycję najlepiej sprzedających się aut elektrycznych po BYD Motor i SAIC-GM-Wuling. To w Państwie Środka ulokowane są zakłady, które miesięcznie produkują 60 tysięcy elektryków.

Czytaj także: Pierwsze elektryczne ciężarówki Tesla Semi dla Pepsi