Bezos rozda miliardy dolarów

W sobotnim wywiadzie dla CNN, Jeff Bezos powiedział, że planuje rozdać „większość” ze swojej 124 miliardowej fortuny. Pragnie wykorzystać swoje bogactwo do walki ze zmianami klimatycznymi i do wspierania społecznych inicjatyw.

W telewizyjnej rozmowie miliarder przedstawił kilka szczegółów swoich planów. Skupił się na wizji hojnego wspierania osób, które działają na rzecz walki z „podziałami” w amerykańskiej polityce i życiu publicznym.

Bezos i jego partnerka, Lauren Sanchez, przyznali również grant w wysokości 100 milionów dolarów ikonie muzyki country i popu Dolly Parton, który miał zostać wypłacony na cele charytatywne przez nią wybrane. Bezos przekazał podobną darowiznę w 2021 roku współpracownikowi CNN Van Jonesowi i szefowi kuchni José Andrésowi.

W przeciwieństwie do niektórych innych miliarderów, w tym swojej byłej żony, MacKenzie Scott, Bezos nie podpisał Giving Pledge – obietnicy złożonej przez najbogatszych ludzi na świecie mówiącej o tym, że większość swoich fortun przekażą na cele charytatywne. The Giving Pledge zostało zapoczątkowane przez Billa Gatesa i Warrena Buffetta.

Warto wspomnieć o tym, że Bezos przeznaczył 10 miliardów dolarów na Bezos Earth Fund w 2020 roku.

Czytaj także: Jeff Bezos i Bill Gates szukają minerałów pod Grenlandią