Pierwsze elektryczne ciężarówki Tesla Semi dla Pepsi

1 grudnia PepsiCo odbierze dostawę ciężarówek Tesla Semi, stając się pierwszą firmą, która otrzyma zamówienia na ten znacznie opóźniony pojazd elektryczny.

PepsiCo poinformowało w oświadczeniu, że ciężarówki będą używane w zakładzie Frito-Lay w Modesto w Kalifornii oraz w fabryce napojów w Sacramento. Firma dąży do zmniejszenia kosztów paliwa i emisji. Zamówienie na 100 takich pojazdów zostało złożone już w 2017 roku,

Amerykańskie firmy zobowiązały się do podjęcia działań w celu zmniejszenia swojego wpływu na środowisko. Transport odpowiada za około 10% emisji gazów cieplarnianych, powiedział dyrektor generalny PepsiCo, Ramon Laguarta.  Należąca do firmy flota przejechała w zeszłym roku prawie 2 miliardy kilometrów.

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk ogłosił na Twitterze rozpoczęcie produkcji ciężarówki Semi, zachwalając, że  że pojazdy mają zasięg ponad 800 km i są „super łatwe w prowadzeniu”. Początkowe zapowiedzi producenta mówiły o początku produkcji w 2019 roku, ale harmonogram został opóźniony z powodu braku części.

Inne firmy, w tym United Parcel Service, Walmart Canada, JB Hunt Transport Services i dystrybutor usług gastronomicznych Sysco Corp również złożyły zamówienia na ciężarówki Tesli.

Czytaj także: Tesla Cybertruck jednak nie w tym roku! Premiera przełożona!