Chińska odpowiedź na Teslę Model 3

Model Tesla 3 osiągnął pierwsze miejsce w rankingu Cars.com American-Made Index (AMI 2021). Czyni go to pierwszym w pełni elektrycznym samochodem, który znalazł się na szczycie listy w jej 16-letniej historii.

BYD to producent samochodów z Chin, który według tamtejszych mediów będzie chciał rzucić rękawicę koncernowi Muska. Nowy elektryczny sedan, będzie mniej więcej tego samego rozmiaru co Tesla Model 3. Jeśli chodzi o cenę, prawdopodobnie uplasuje się znacznie poniżej bestsellera Tesli.

Model o nazwie „Seal” będzie dostępny w trzech wersjach: jako wersja jednosilnikowa o mocy 150 lub 180 kW oraz jako wersja dwusilnikowa o mocy 200 + 160 kW (475 KM). BYD Seal powstanie na zupełnie nowej platformie chińskiego producenta, e-Platform 3.0. Nowa platforma oznacza, że elektryk BYD będzie miał instalację 800 V i naładujemy go z mocami przekraczającymi 200 kW.

Najtańszy BYD Seal powinien kosztować w Chinach 82,7 procent ceny Tesli Model 3. W Polsce oznaczałoby to kwotę 182 000 złotych. Pojemności baterii samochodu nie podano, wiadomo jedynie, że zostanie ona zbudowana na bazie ogniw litowo-żelazowo-fosforanowych.  

Prezentacja nowego samochodu elektrycznego, który wizualnie ma przypominać koncepcyjny model BYD Ocean X odbędzie się w ramach kwietniowego  Auto China aka Beijing Motor Show.

Czytaj także: https://conowego.pl/aktualnosci/tesla-cybertruck-jednak-nie-w-tym-roku-premiera-przelozona-113579