Tesla Cybertruck jednak nie w tym roku! Premiera przełożona!

Tesla Cybertruck już od momentu pierwszych zapowiedzi budzi ogromne emocje. W końcu to chyba najbardziej futurystycznie wyglądający pick-up, jaki będzie dostępny na rynku. Według pierwotnych deklaracji producenta, pierwsze egzemplarze tego samochodu miały trafić do właścicieli jeszcze w tym roku. Jak się jednak okazuje, poczekamy na nie znacznie dłużej!

Dlaczego Cybertruck nie zadebiutuje w 2022 roku?

Agencja Reuters poinformowała, że Tesla zdecydowała się na opóźnienie wprowadzenia Cybertrucka do sprzedaży. Miałoby być ono naprawdę pokaźne, gdyż produkcja miałaby wystartować pod koniec pierwszego kwartału 2023 r. Powodem takiego poślizgu nieoficjalnie ma być konieczność odpowiedniego dopracowania niektórych elementów oraz funkcji samochodu po to, by zaoferował on potencjalnym użytkownikom jak najlepsze odczucia podczas korzystania z niego.

Czytaj też: CES 2022: Oto potężny Chevrolet Silverado EV!

Tesla jeszcze nie odniosła się do wspomnianych doniesień. Trudno jednak nie domyślić się, jaki może być prawdziwy powód rzekomego opóźnienia. Amerykański rynek wkrótce zapełni się ciekawymi ciężarówkami z napędem elektrycznym. Ford planuje intensywną, podwojoną (wobec wstępnych założeń) produkcję modelu F-150 Lightning. Chevrolet natomiast chce podbić rynek swoim Silverado EV. Cybertruck będzie więc musiał zmagać się z naprawdę silną, fenomenalną konkurencją.

W takiej sytuacji Tesla nie może sobie pozwolić na jakieś potknięcia czy wpadki. Cybertruck na pewno sprzeda się świetnie – między innymi ze względu na design. Warto jednak pamiętać, że wielu Amerykanów jest tradycjonalistami. Właśnie te osoby mogą sięgnąć po konkurencyjne elektryki. Marketingowcy przedsiębiorstwa Elona Muska muszą więc znaleźć sposób na to, by Tesla Cybertruck zdobyła serca także miłośników dużych, klasycznych pick-upów.

Czekamy z niecierpliwością na kolejne wieści w sprawie.