Windows 12 już w drodze? Niesamowite doniesienia w sieci!

Nie zdążyliśmy jeszcze przywyknąć do obecności na rynku systemu Windows 11 (który nadal jest rozwijany i udoskonalany przez Microsoft) a już w sieci pojawiły się dość nieprawdopodobne wieści związane z planami koncernu z Redmond. Najprawdopodobniej ruszyły już prace nad systemem Windows 12, który miałby zadebiutować za kilka lat. Oprogramowanie może wzbudzić ogromne kontrowersje. Dlaczego? Już Wam tłumaczę!

Prace nad Windows 12 podobno już trwają!

Zagraniczne źródła wskazują na to, że Microsoft rozpoczął już pracę nad systemem Windows 12. Następca obecnej odsłony „okienek” miałby zadebiutować jednak dopiero za kilka lat. Oprogramowanie najpewniej będzie rozwinięciem koncepcji Windowsa 11, jednak o wiele bezpieczniejszym i bardziej odpornym na ataki cyberprzestępców.

I tu pojawiają się pierwsze kontrowersje. Microsoft zamierza bowiem prawdopodobnie warunkować udostępnianie Windowsa 12 obecnością na pokładzie naszych komputerów chipu Microsoft Pluton. Jest to rozwiązanie odpowiadające za bezpieczeństwo danych. Układ zamykany jest wewnątrz procesora i jest jednocześnie odizolowany od niego oraz od samego systemu.

Zadaniem Plutona jest przechowywanie wrażliwych danych takich jak klucze szyfrujące, dane logowania, tożsamości użytkowników (w tym informacje biometryczne) oraz dane osobowe. W dobie coraz bardziej zuchwałej cyberprzestępczości odpowiednia ochrona wrażliwych danych to jedna z najważniejszych kwestii w przypadku naszych urządzeń.

Czytaj też: Ważne zmiany w procesie instalacji Windows 11 Pro!

Obawiam się jednak, że w związku z powyższym Microsoft znowu podzieli nas na lepszych i gorszych – tych, których komputery będą kwalifikowały się do aktualizacji oraz tych, których sprzęt będzie za słaby. Być może tą sytuację w jakiś sposób będzie chciała wykorzystać konkurencja?