Jak skonfigurować konto w HBO GO?

Już za kilkanaście dni popularny w naszym kraju dostawca usług VOD – HBO GO – przejdzie rebranding i swoisty upgrade do HBO Max. Debiutująca platforma ma spore szanse na to, by realnie powalczyć o użytkownika z Netflixem w związku z licznymi usprawnieniami, jakie zaoferuje nam w porównaniu do poprzednika. Już dziś warto zatem zasubskrybować HBO GO. Jak przygotować się do korzystania z platformy? Doradzamy!

Konfiguracja usługi HBO GO jest prosta!

HBO GO możemy wykupić indywidualnie (tutaj cena wynosi 24,99 złotych). Często jednak także dostęp do wspomnianej usługi jest nam udzielany w ramach abonamentów – telefonicznego, kablówki itp. Gdy już zdecydujemy się na subskrypcję, to kolejnym krokiem będzie skonfigurowanie wykorzystywanych przez nas urządzeń do pracy z HBO GO. Według obecnych zapewnień dostawcy popularnej usługi, możemy korzystać z HBO GO na maksymalnie pięciu urządzeniach, w tym oglądać materiały wideo jednocześnie na dwóch z nich.

Aby skonfigurować nasze urządzenia do korzystania z usługi HBO GO musimy w pierwszej kolejności zalogować się do serwisu webowego. Musimy więc skorzystać z naszych danych logowania bądź z danych dostarczonych przez operatora (komórkowego, kablówki), który w ramach promocji zaoferował nam dostęp do popularnego serwisu. Ukaże się nam wtedy strona główna HBO GO.

Kolejnym krokiem będzie pobranie aplikacji HBO GO na wszystkie urządzenia, na których będziemy chcieli oglądać nasze ulubione filmy i seriale. Z tym akurat nie powinno być problemu. Apka jest bowiem dostępna zarówno dla Androida, iOS czy popularnych systemów dla Smart TV (na przykład dla Tizena). Nawet jeśli Wasz sprzęt nie oferuje dostępu do HBO GO, to możecie skorzystać z niego za pośrednictwem Chromecasta od Google!

Gdy już jesteśmy zalogowani w webowej wersji HBO GO oraz mamy pobrane aplikacje klienckie serwisu na wszystkich naszych urządzeniach, musimy dodać nasze poszczególne sprzęty do naszego konta. W tym celu uruchamiamy na komputerze zakładkę Ustawienia. Po otwarciu okienka ustawień musimy wybrać sekcję Urządzenia i następnie trzeba kliknąć sekcję Aktywuj nowe urządzenie.

W specjalnej sekcji musimy podać specjalny kod wyświetlany w apce HBO GO na Smart TV, konsolę lub Apple TV. Następnie klikamy Aktywuj i już możemy cieszyć się HBO GO na dużym ekranie. Kolejnym krokiem będzie dodanie naszych urządzeń mobilnych do konta HBO GO. Możemy to uczynić w bardzo prosty sposób. Wystarczy w aplikacjach zalogować się za pośrednictwem naszych danych logowania do HBO GO – powinny się one w ten sposób automatycznie przypisać do sekcji Urządzenia.

Jak więc widzicie, konfiguracja HBO GO nie jest trudna i z naszym poradnikiem poradzą sobie z nią nawet totalni laicy. A subskrybować HBO GO zdecydowanie warto, gdyż już za kilkanaście dni serwis przejdzie upgrade i swoisty rebranding do HBO Max!

HBO Max wkrótce wkroczy do Polski!

Zmieni się aplikacja kliencka, która zyska nowe funkcje – wśród nich kluczowe będą wsparcie dla rozdzielczości 4K oraz możliwość tworzenia profili użytkowników. To bardzo przydatne, gdy w naszym domu z serwisu korzysta kilka osób. Serwis VOD od HBO wreszcie będzie godną konkurencją dla Netflixa.

Korzystam z obydwu i nie odczuwam różnicy pomiędzy jakością treści udostępnianych w obydwu serwisach. Atutem HBO Max w porównaniu do Netflixa będzie cena – niemal o połowę niższa – oraz fakt, iż w HBO Max bardzo szybko debiutują kinowe hity. Wystarczy wspomnieć, że w marcu w HBO Max zadebiutują takie hity, jak Matrix: ZmartwychwstaniaKosmiczny mecz: Nowa eraDiunaObecność 3: Na rozkaz diabła czy Sanktuarium. Netflixowi będzie ciężko przebić tą ofertę!

Czytaj też: Wielkie hity na premierę HBO Max w Polsce!

Dajcie koniecznie znać z jakiego serwisu VOD korzystacie. Wolicie Netflixa? A może zdecydowanie stawiacie na serwis od HBO? Sekcja komentarzy należy do Was!