CES 2022: Samsung prezentuje nowe telewizory Neo QLED

CES 2022 to owocne wydarzenie dla fanów Samsunga. Oprócz rewelacyjnych telewizorów MicroLED, koncern z Korei prezentuje także nowe Smart TV Neo QLED. Producent wyposaży je w nowy procesor Neo Quantum (który zapewnia lepszą kontrolę podświetlenia). Telewizory zaoferują również lepszą jakość obrazu, wydajność dźwięku i nowe funkcje oprogramowania.

Nowe telewizory Neo QLED – co warto o nich wiedzieć?

Najnowsze Smart TV Neo QLED będą dostępne w wariantach 4K i 8K. Użytkownikom oferują zaawansowane mapowanie kontrastu. Zwiększa to poziomy jasności z 12-bitowych w telewizorach Neo QLED z 2021 r. do 14-bitowych w tegorocznych modelach. Przekłada się też na lepszą kontrolę nad źródłem światła i lepszą wydajność HDR. W przypadku nowych telewizorów Neo QLED uzyskano aż 16 384 stopni jasności. To aż czterokrotny wzrost w stosunku do poprzedniej generacji (4096 stopni jasności).

Nowe Neo QLED od Samsunga to również wsparcie dla AMD FreeSync Premium Pro, HDR10+, HDR10+ GAMING oraz dla częstotliwości odświeżania do 144 Hz. Wyposażono je także w porty HDMI 2.1. Możemy się więc spodziewać, że będą to urządzenia wręcz idealnie skrojone pod kątem potrzeb graczy. Samsung postawił także na funkcję Shape Adaptive Light, która analizuje kształt obiektów na ekranie, aby poprawić ich jasność i wyrazistość.

Czytaj też: CES 2022: Telewizory MicroLED od Samsunga – różne rozmiary i zwiększona wydajność!

Oczywiście wspierane będą także sztandarowe dla telewizorów Samsunga funkcje – Real Depth Enhancer oraz Eye Comfort. Za jakość dźwięku odpowiada Dolby Atmos. Możemy z tego rozwiązania korzystać bez konieczności stosowania dodatkowych systemów nagłośnieniowych. Funkcja Q Symphony łączy natomiast dźwięk z telewizora i kompatybilnego soundbara Samsung, aby zapewnić bardziej realistyczny, przestrzenny dźwięk.

Tegoroczne telewizory Neo QLED pracują w oparciu o zaktualizowaną odsłonę Tizena. Dzięki temu otrzymamy dostęp do setek aplikacji, rekomendacji treści a nawet funkcji grania w chmurze (w ramach Samsung Gaming Hub). Pozostaje czekać na informacje odnośnie cen i dostępności nad Wisłą.