Rewolucja na Netflixie! To koniec dzielenia kont?

Netflix to zdecydowanie najpopularniejszy serwis streamingowy w Polsce, oferujący nam dostęp do setek filmów i seriali. Do tej pory administratorzy giganta branży VOD przymykali oko na proceder dzielenia kont między różnymi użytkownikami. Ostatnio jednak pojawiają się doniesienia wskazujące na to, że wkrótce ów proceder może zostać ukrócony!

Koniec dzielenia kont Netflix jest bliski?

Wspomniane – dla niektórych z nas bulwersujące – wieści pochodzą z Włoch. Tamtejsi użytkownicy Netflixa współdzielący konta z rodziną bądź znajomymi zaczęli napotykać na problemy z korzystaniem z serwisu. Najpewniej w sytuacjach, w których następuje logowanie do usługi z nowego adresu IP, konto jest tymczasowo blokowane. Wyświetlany jest też monit z prośbą o podanie kodu SMS wysłanego na numer głównego użytkownika konta. Po wprowadzeniu kodu można ponownie korzystać z zasobów Netflixa.

Czytaj też: Znamy pierwsze nowości Netflixa na styczeń 2022!

Co w kwestii dzielenia konta Netflix mówi regulamin usługi? Sprawdźmy!

Serwis Netflix oraz wszelkie treści, do których dostęp następuje przy jego użyciu, są przeznaczone wyłącznie do niekomercyjnego użytku osobistego i nie mogą być udostępniane żadnym osobom, które nie mieszkają z użytkownikiem w gospodarstwie domowym.

Oznacza to, że możesz współdzielić konto z wszystkimi osobami, które mieszkają z Tobą w jednym mieszkaniu lub domu. Mogą to być mama, tata, babcia, dziadek, teściowie, dzieci, rodzeństwo, czy twój życiowy partner. Nie możesz natomiast współdzielić konta z osobami, które mieszkają w innej lokalizacji – niezależnie od tego, czy są Twoją rodziną, czy też wyłącznie znajomymi.

Działania Netflixa są więc jak najbardziej legalne i uzasadnione. Sytuacja mająca miejsce we Włoszech to zaledwie testy nowego mechanizmu. Być może administracja serwisu zdecyduje się wkrótce na jeszcze inne, bardziej radykalne środki zapobiegające współdzieleniu kont.