Będzie FIFA 25! Konkurencja dla EA?

Nie od dziś wiadomo, że EA nie będzie kontynuowało serii swoich gier piłkarskich pod marką FIFA. To skutki konfliktu z Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej. Nowa franczyza nosić będzie nazwę EA Sports FC. Dziś natomiast otrzymaliśmy potwierdzenie, że federacja FIFA wyda własną grę piłkarską.

FIFA chce konkurować z EA

Pracami nad nową serią gier piłkarskich pochwalił się szef federacji – Gianni Infantino. Pierwsza odsłona nowej serii ma się pojawić w przyszłym roku i nosiła będzie tytuł… FIFA 25. Jestem ciekaw, czy produkcja poradzi sobie w rywalizacji z mocnym konkurentem od EA. W zasadzie będzie jedynym jej rywalem. PES od dawna bowiem nie liczy się dla fanów „kopanej”.

Produkcja Konami uznawana była za naprawdę nowatorską i dopracowaną, dopóki kilka lat temu nie przeszła na model F2P. Wtedy czar prysł. Gra okazała się niesamowitym bublem z rozsypaną mechaniką i absurdalną wręcz oprawą graficzną. Fani odwrócili się od franczyzy i od tego czasu zrobiło się o niej cicho – jak gdyby twórcy dali za wygraną i odpuścili rozwój tytułu.

Czytaj też: Microsoft 365 Copilot z technologią GPT – pozamiatane?

Czy FIFA 25 będzie cieszyła się popularnością? Tego nie jesteśmy dziś w stanie przewidzieć. Na pewno ciężko będzie nowej serii przebić produkcję EA w pierwszych latach, Z czasem jednak – kto wie? Może dzieło Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej rozwinie skrzydła.

Grafika tytułowa: EA