Microsoft 365 Copilot z technologią GPT – pozamiatane?

Nie od dziś wiadomo, że Microsoft zainwestował niemałe pieniądze w rozwój OpenAI i ichniejszego rozwiązania, jakim jest Chat GPT. Całkiem niedawno natomiast doczekaliśmy się zapowiedzi zaimplementowania inteligentnego asystenta bazującego na GPT w pakiecie Microsoft 365. Oto i nowe rozwiązanie – Microsoft 365 Copilot. Co warto wiedzieć na temat tej rewolucyjnej nowości?

Rozwiązanie pomocne w codziennej pracy!

Żebyśmy mieli jasność – Microsoft 365 Copilot nie trafia jeszcze w ręce użytkowników końcowych. Koncern z Redmond ujawnił na razie potencjał drzemiący w rozwiązaniu i w najbliższym czasie ma zamiar je testować wraz z wybranymi partnerami. Rozwiązanie ma zrewolucjonizować naszą pracę z komputerem. Sztuczna inteligencja będzie bowiem optymalizowała naszą pracę z takimi rozwiązaniami, jak Word, PowerPoint, Excel, Outlook, Teams czy Power Platform.

No dobrze, ale co ma potrafić wspomniany Copilot? W każdej z wymienionych aplikacji przyniesie wymierne korzyści pozytywnie wpływające na naszą produktywność. Dla przykładu w przypadku tworzenia tekstów sztuczna inteligencja będzie mogła dostarczać nam gotowe dokumenty, które następnie będziemy mogli obrobić według własnego uznania, lub też wykorzystać jako tekst źródłowy przy tworzeniu autorskiego materiału. W Outlooku natomiast pomoże nam w zarządzaniu wiadomościami e-mail, odpisywaniu na nie itp. (co będzie zbawienne, gdy codziennie zasypują nas setki wiadomości!).

Czytaj też: Jak założyć konto na Allegro?

Myślę, że globalnego wdrożenia Microsoft 365 Copilot doczekamy się jeszcze w tym roku. Mam nadzieję, że koncern z Redmond nie będzie nam kazał czekać na nie zbyt długo i że już wkrótce dane nam będzie przetestować ową nowość.

Grafika tytułowa: Windows / Unsplash