Minecraft w końcu dla Chromebooków!

Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier komputerowych, która jest z nami od lat. Przez ten czas trafiała na różne platformy – od komputerów, po konsole. Jak się okazuje, już wkrótce Microsoft udostępni ją także dla Chromebooków. Co warto wiedzieć na ten temat?

Komputery z Chrome OS – edukacja przez gaming?

Chromebooki to komputery z prostym, jednak bezpiecznym oprogramowaniem Chrome OS od Google. Urządzenia są bardzo chętnie wykorzystywane do codziennej pracy oraz do nauki. W naszym kraju nie są tak popularne, jak na Zachodzie. Nie można jednak powiedzieć, że nie korzysta z nich nikt. Po prostu wolimy kupować niedrogie laptopy z Windowsem na pokładzie.

Na edukacyjne Chromebooki zmierza właśnie edukacyjna, doskonale znana gra – pełnoprawny Minecraft. Do tej pory na komputerach z systemem Google możliwe było uruchomienie wyłącznie wersji Educational Edition. Teraz uruchomimy na nich Minecrafta Java Edition.

Wymagania sprzętowe produkcji to ChromeOS 111, procesor Intel Celeron N4500, Intel Core i3-7130U, MediaTek MT8183, Qualcomm SC7180 lub mocniejsze oraz przynajmniej 4 GB RAM i 1 GB wolnej przestrzeni na dysku. Nasz Chromebook musi również oferować dostęp do Sklepu Play. Minecraft dla Chromebooków kosztuje 20 USD. Jeśli korzystamy z gry na smartfonach lub tabletach z Androidem zapłacimy natomiast 13 dolarów.

Czytaj też: Będzie FIFA 25! Konkurencja dla EA?

Dajcie koniecznie znać w komentarzach czy gracie lub graliście w Minecrafta. Przyznaję – nie jest to zbyt zaawansowana pod względem graficznym gra, jednak daje ona mnóstwo frajdy. Dodatkowo można ją stosować w celach edukacyjnych, co jest niesamowitą zaletą produkcji Microsoftu.

Grafika tytułowa: Minecraft